Çözüldü Windows 7'den Windows 10'a geçtikten sonra takılma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kemalicecek

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, cihazım Toshiba L750. Başlıkta belirttiğim gibi; 2 gün önce win8.1 industry pro dan win7'ye geçip, win7'den 10'a geçtikten sonra bilgisayarda bariz sorunlar ortaya çıktı. (windows 7 de iken de takılmalar var gibiydi ama emin değilim) İlk açıldığında bi 20 dk boyunca hiçbir şey yapılamıyor. chrome, spotify gibi uygulamalar var sadece şuan ve açılmaları 3-4 dk'yı buluyor. Daha sonralarda ise bu süre 20-30 sn'ye iniyor; buna chrome'da yeni sekme açma yada bi linke tıklamalar dahil. Anlayacağınız, tam bir ızdırap yaşıyorum.

Önce rezervasyon yaptım güncellemelerle fakat sonra onu beklemeyip, medya oluşturma aracı ile eski dosyaları silmeden yükselttim. Nasıl bir yol izleyebilirim? Yada direk temiz format atayım desem, tekrar win7 kurup mu geçmem lazım, ürün kodumu nasıl bulabilirim gibi sorularım var. :) şimdiden teşekkürler.

Teşekkür ederim, bariz bir iyileşme var ama hala biraz ağırbaş yada ben algıda seçiciyim şuan. :)

Başlat üzerinde bir işlem yaptığımda en az 6-7sn takılıyor. Bunun için ne ypabilirim?

Evet, sorunum hala devam ediyor. Vizeler de yaklaşıyor ilgilenemiyorum pc ile ve pc den çalışacaklarımı çalışamıyorum. Yok mu yardım edebilecek kimse. :(

Aşırı yavaş veya bozuk sabit diskler genelde bu soruna neden oluyor. Sabit diskin SMART tablosuna baktığınızda herhangi bir hata görüyorsanız SSD'ye geçme vakti gelmiş olabilir.
Bende windows 7 den Windows 10'a geçiş yapmış biri olarak bu sorunun cevabını aramaktayım.. Biri bizi aydınlatabilir mi?
Yükseltme yaparak geçtiyseniz bilgisayarınız donanımsal olarak lisanslanmıştır. Doğrudan sıfır kurulum yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı