Windows 7'den Windows 8.1'e Geçmek

usknsk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar. Çok eski bir laptopum var ve uzun süredir Windows 7 kullanıyorum. Windows 7 desteği bitti bildiğiniz gibi ve sanki oyunlarda FPS düşmüş gibi hissediyorum. Laptopun kendi Driver programı da artık en az Windows 8.1 destekliyor. Eskiden bayağı Windows 8.1 kullanmıştım, o zaman oyun oynamıyordum fazla. Genel olarak performans çok iyiydi. Sonra nedense 7'ye geçtim. Şimdi de yeni SSD aldım, Windows 10 kurdum. Genel olarak her şey çok hızlıydı ama oyunlarda FPS çok fazla düşüktü. Sonra yine 7 yaptım. Windows 8.1 önerir misiniz?

Laptop özellikleri:
Intel i3-2310M @2.10GHz.
4 GB DDR3 1333 MHz RAM.
AMD Radeon 7400M series (dahili)
Intel HD Graphics 3000 (paylaşımlı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese iyi forumlar. Çok eski bir laptopum var ve uzun süredir Windows 7 kullanıyorum. Windows 7 desteği bitti bildiğiniz gibi ve sanki oyunlarda FPS düşmüş gibi hissediyorum. Laptopun kendi Driver programı da artık en az Windows 8.1 destekliyor. Eskiden bayağı Windows 8.1 kullanmıştım, o zaman oyun oynamıyordum fazla. Genel olarak performans çok iyiydi. Sonra nedense 7'ye geçtim. Şimdi de yeni SSD aldım, Windows 10 kurdum. Genel olarak her şey çok hızlıydı ama oyunlarda FPS çok fazla düşüktü. Sonra yine 7 yaptım. Windows 8.1 önerir misiniz?

Laptop özellikleri:
Intel i3-2310M @2.10GHz.
4 GB DDR3 1333 MHz RAM.
AMD Radeon 7400M series (dahili)
Intel HD Graphics 3000 (paylaşımlı)

Öneririm. Daha fazla güncel olursunuz en azından. Ama oyun performansı sisteme ve oynadığınız oyuna bağlı.

7'den 8.1 PRO'ya geçmeni şiddetle öneririm. Daha sade ve performanslı bir işletim sistemi Windows 7'ye göre kesinlikle.

8.1 önermem 10 geçin bence.
8'i boşver 7'den vazgeçeceksen 10 yükle.

Öncelikle arkadaş oyun oynayacağını söylemiş, sistemine Windows 10'un iyi olmadıgını da belirtmiş.

Windows 8.1'in performansı o bilgisayarda çok iyi gider. Windows 10 ile o sistemde oyun oynanmaz. Ama tabii ki her zaman önerimiz şu an Windows 10.
Windows 8.1 Home işinizi görecektir.

Bu sistemden daha kötü bir sistemim var, Windows 8.1 Pro bile daha hızlı çalışıyor. Hiç Windows 8.1 kullanmadınız galiba.

Öncelikle arkadaş oyun oynayacağını söylemiş, sistemine Windows 10'un iyi olmadıgını da belirtmiş.

Windows 8.1'in performansı o bilgisayarda çok iyi gider. Windows 10 ile o sistemde oyun oynanmaz. Ama tabii ki her zaman önerimiz şu an Windows 10.

Ghost spectre ve kokteyl sürümleri var ;), laf atmadan düşün.

Geri
Yukarı