Çözüldü Windows 7'ye Geçmek Mantıklı Mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan46

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu başlık forumda çok var ama istediğim net şeyi bulamadığım için böyle bir konu açmak istedim. Okuyup yardımcı olursanız ne mutlu. Lafı uzatmadan direk konuya geçersek eğer Dell Inspiron N5110 bir bilgisayarım var. Eski bir bilgisayar ama hala sevdiğim oyunlarımı oynayabiliyorum, işlerimi halledebiliyorum. Yaklaşık 2 yıldır Windows 10 kullanıyorum. Ama pek memnun değilim açıkçası. Çünkü çok fazla sorun yaşıyorum. Gerek ısınma olsun gerek geç açılmalar olsun. Özellikle son zamanlarda iyice çekilmez bir hal almaya başladı. Bu yüzden de tekrar Windows 7'ye geçmek gibi bir düşünce oluştu kafamda. Siz ne dersiniz bu konu hakkında? Yakın bir zamanda bilgisayarcıya götüreceğim, orada kurtarma diskleri ilk haline Döndürmek istiyorum. Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir termal macun var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Özellikle eskiyse bir bakıma ihtiyacı var demektir. Bunun ile birlikte sisteme bir de SSD şart artık. SSD sonrası Windows 10 Home kurmanızı öneririm eğer durumunuz var ise.

Bu şartlar ile devam edecekseniz 7 yerine 8.1 düşünebilirsiniz.
SSD yoksa ki yoktur tahminimce Windows 8.1'e geçmenizi öneririm. HDD ile Windows10 kullanmak işkence gerçekten. SSD alınca da direk Windows10'a geçersiniz
Termal macun olarak bunu öneririm:

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bu başlık forumda çok var ama istediğim net şeyi bulamadığım için böyle bir konu açmak istedim. Okuyup yardımcı olursanız ne mutlu. Lafı uzatmadan direk konuya geçersek eğer Dell Inspiron N5110 bir bilgisayarım var. Eski bir bilgisayar ama hala sevdiğim oyunlarımı oynayabiliyorum, işlerimi halledebiliyorum. Yaklaşık 2 yıldır Windows 10 kullanıyorum. Ama pek memnun değilim açıkçası. Çünkü çok fazla sorun yaşıyorum. Gerek ısınma olsun gerek geç açılmalar olsun. Özellikle son zamanlarda iyice çekilmez bir hal almaya başladı. Bu yüzden de tekrar Windows 7'ye geçmek gibi bir düşünce oluştu kafamda. Siz ne dersiniz bu konu hakkında? Yakın bir zamanda bilgisayarcıya götüreceğim, orada kurtarma diskleri ilk haline döndürmek istiyorum. Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir termal macun var mıdır?

Bence götürün Windows 10'u geç açıyorsa neden olmasın önemli olan işinizi çabuk halletmek zaman yönetimi önemli bence haksız mıyım?

Windows 10'un yeni sürümlerinde açılış kapanış hızı gayet yeterli geldi bana. HDD kullanıyorum bide, bilgisayar donanımınız 2014 aşağısı ise, windows 10'da oyun performansı sorunu yaşayabilirsiniz. Bakın yaşarsınız demiyorum yaşayabilirsiniz. Tabii bu bilgisayardan bilgisayara değişiyor. Bu arada windows 10'da ki gereksiz servisleri, hizmetleri ve uygulamaları kaldırınca fark edilebilir bir performans artışı oluyor. Technopat'ın sistem ile gelen uygulamaları kaldırma diye bir makalesi var bakabilirsin.

Arkadaşlar merhaba. Bu başlık forumda çok var ama istediğim net şeyi bulamadığım için böyle bir konu açmak istedim. Okuyup yardımcı olursanız ne mutlu. Lafı uzatmadan direk konuya geçersek eğer Dell Inspiron N5110 bir bilgisayarım var. Eski bir bilgisayar ama hala sevdiğim oyunlarımı oynayabiliyorum, işlerimi halledebiliyorum. Yaklaşık 2 yıldır Windows 10 kullanıyorum. Ama pek memnun değilim açıkçası. Çünkü çok fazla sorun yaşıyorum. Gerek ısınma olsun gerek geç açılmalar olsun. Özellikle son zamanlarda iyice çekilmez bir hal almaya başladı. Bu yüzden de tekrar Windows 7'ye geçmek gibi bir düşünce oluştu kafamda. Siz ne dersiniz bu konu hakkında? Yakın bir zamanda bilgisayarcıya götüreceğim, orada kurtarma diskleri ilk haline döndürmek istiyorum. Ayrıca tavsiye ettiğiniz bir termal macun var mıdır?

İnternet'te çözümü vardır belki ne olur ne olmaz ara. Bulamazsan Windows 8.1 daha iyi olacaktır çünkü 7'ye geçerken çok sıkıntı çeken var bir de destek yok. Yani çözüm bulamazsan 8.1'e düşürmek mantıklı bir seçim olacaktır.

Özellikle eskiyse bir bakıma ihtiyacı var demektir. Bunun ile birlikte sisteme bir de SSD şart artık. SSD sonrası Windows 10 Home kurmanızı öneririm eğer durumunuz var ise.

Çözüm

Açıkçası bakımı nasıl yapmam lazım? İnternette birçok yazı var ama pek inandırıcı gelmiyor açıkçası. Ben bilgisayarcıya gittiğim zaman ne demem lazım iyi bir bakım yaptırmak için? Yardımcı olursanız sevinirim.
Windows 7 desteğini kaybetti diye biliyorum 8.1 belki uyar ama sorunların temel sebebi Windows mu sizce?

1 tane SSD patlatın bence.
SSD için daha vakit var gibi. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı