Windows 7'yi herhangi bir Windows 8'e güncellemek

Mustafa Haytan

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dizüstü bilgisayarımı Windows 8'e yükseltmek istiyorum fakat bunu ana sayfadaki uygulamaların yeri bile değişmeden nasıl yapabilirim çünkü yükselttikten 1 gün sonra canlı derslere girmem gerek ve teker teker Windows old dosyasından taşımak olmaz.

Şu andaki Windows C'de kurulu ise gerekli dosyaları D'ye yedekleyin yükseltme sırasında ise sadece C'yi biçimlendirin ya da yükseltirken dosyalarımı koru derseniz verileriniz silinmeyecektir ayrıca hafta sonu temiz bir kurulum yapmanızı öneririm

Windows 8 yerine 10'a yükseltin.

Teşekkürler tavsiyeniz için fakat bilgisayarım kaldırmaz modeli: ASUS K53sc.

Şu andaki Windows C'de kurulu ise gerekli dosyaları D'ye yedekleyin yükseltme sırasında ise sadece C'yi biçimlendirin ya da yükseltirken dosyalarımı koru derseniz verileriniz silinmeyecektir ayrıca hafta sonu temiz bir kurulum yapmanızı öneririm.

Çok mantıklı geldi fakat eğer böyle yaparsam güncelledikten sonra hiç uğraşmadan ana sayfa bile eskisi gibi kalacak mı?
Sizce herhangi bir bilgisayarcıya versem dediğim gibi halledebilir mi?

Ana sayfa aynı kalır mı emin değilim ama en fazla 15 dakikanızı alır eski haline getirmek bilgisayarcıya ise boşuna masraf yapmayın derim.

O zaman yapacağım şey diski ikiye bölüp 40 GB'ını Windows'a ayırmak ve 8'i kurduğumda .D klasörüne gidip kısayollarını ana sayfaya taşımak doğru mu anladım?

Başlatdan bilgisayara tıklayıp ekran görüntüsü atar mısınız
resim_2020-11-30_214452.png

Bu arada gördüğüm kadarıyla sizde hala 7 kullanıyorsunuz.

Windows 8.1 bana göre en iyi işletim sistemidir ve yükseltme falan ne ya :D? Direk temiz ISO kurulum yap önemli bir şeyin varsa D'ye at kurulum yaparken sadece C'yi biçimlendir tamadır.

Geri
Yukarı