Windows 8.1 %100 disk kullanımı

tolga018

Femtopat
Daha fazla  
Windows 7'den 8.1'e geçtim ve hiç düşmeyen ve %100 kullanılan diskim var. Yardımcı olur musunuz? Eskiden böyle olmuyordu.

Windows ile R tuşuna aynı anda basın.

Arama yerine "services" yazın.
Çıkan hizmetler penceresinden "Hızlı getirme" seçeneğini bulup sağ tık yapıp durdur'a basın.

Bu işe yaramıyorsa görev yöneticisine bakın windows update hizmetleri çalışıyorsa güncelleme yapıyordur.

Windows ile r tuşuna aynı anda basın.

Arama yerine "services" yazın.
Çıkan hizmetler penceresinden "hızlı getirme" seçeneğini bulup sağ tık yapıp Durdur'a basın.

Bu işe yaramıyorsa görev yöneticisine bakın Windows Update hizmetleri çalışıyorsa güncelleme yapıyordur.

Hızlı getirme ve Windows seurce yi durdurmuştum işe yaramadı maalesef.

Dosya Ekleri

• IMG_20220909_022033.jpg
    IMG_20220909_022033.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 22
Bir sorun göremedim. Windows Update çalışıyor arka planda. Güncelleme bittiği zaman kendi haline dönecektir. Yanındaki işarete basarsanız hangi hizmetin harcadığını görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1512343

Dediğini anladım MSConfig'ten onları kapatacağım şimdi umarım olur.

Bir sorun göremedim. Windows Update çalışıyor arka planda. Güncelleme bittiği zaman kendi haline dönecektir. Yanındaki işarete basarsanız hangi hizmetin harcadığını görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1512343

Hocam değişen bir şey yok aynı.

Son düzenleme:
Üstteki arkadaşın dediği gibi sorun çok yüksek ihtimalle HDD kullandığınızdan dolayı yani eski bilgisayarımda HDD kullanıyordum ve sürekli %100 disk problemiyle karşılaşıyordum. SSD'ye geçtikten sonra bu sorun çözüldü.

SSD almadan önce internetteki tüm videoları izlemiş, tüm ayarları vs kapatmıştım fakat sorunum yine de çözülmemişti.

Ayrıca windows 7'den geçtiğinizi ve orada problem yaşamadığınızı belirtmişsiniz. Windows 7 ve diğer eski sürümler HDD ile uyumlu fakat 8'den sonrası HDD ile problem çıkarıyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı