Windows 8.1 amd radeon hd8730m ekran kartı driver güncelleme

selen935

Hectopat
Makaleler
1
Bilgisayarım Dell 5521. İntel hd graphics ve amd radeon hd8730m ekran kartı mevcut. İnternetten windows update ile güncellemeleri kontorl ettiğimde amd ve intel ekran kartımın güncelleme oldığunu gördüm ve windows update üzerinden güncelleme yaptım. Bu güncellemeyi yaptıktan sonra amd ekran karımın sürücü sürümü 13.250.31.0 oldu. Fakat 1 hafta sonra çoğu oyunlarda ekran yanıp yanıp sönmeye başladı. Az önce sildim amd sürücümü. Ve eski sürücüyü yükledim. Şu anki sürücü sürümü 13.151.0.0. Daha güncel sürümü var sanırım ama amd nin sitesinden bulamadım.
Ekran kartımı nasıl güncelleyebilirim? Güncelleme sıkıntılı mı acaba?
Windows update ile ekran kartı güncelleme yapmak doğru değil midir?

Intel + AMD sistemlerde sürücü sıkıntısı çok fazla maalesef. Unifl sürücüsü deneyebilirsin ama tavsiyem hangisi stabil çalışıyorsa onu kullanman.
Hocam benim sorunum 8730m sürücüm var amd nin sitesin de en güncel yazılımı otomatik buluyor sistem kuruyor fakat sürücüm 8500M/8700M oluyor ve sürücümü aygıt yöneticisinden tekrar güncelleyince bu sefer yazılım çalışmıyor ne yapmam gerekiyor

Amd ekran kartlı laptoplarda sürücü güncelleme işi acayip sıkıntı. En iyisi dell'in sitesindeki driveri kurup kullanmak. Benim arkadaşın laptopu da dell 3521. 8730m ekran kartı var. Sadece dell'in sitesindeki driver çalışıyor. Onda da 2-3 gün sonra kendi kendine oyunlarda amd'yi görmemeye başlıyor. Driveri silip tekrar yükleyince tekrar çalışıp yine 2-3 gün idare ediyor. Sanırım driverlar windows 8.1 uyumlu olduğu için windows 10 ile uyumsuz. Tüm otomatik güncelleştirmeleri, driver güncelleştirmeleri hem registry'den hem de diğer tüm ayarlardan kapalı. Yani kendi kendine windows'un sürücü kurma durumu da yok. Amd harici ekran kartlı laptoplar resmen kanser olma sebebi. 3 yıldır nvidia kartlı laptop kullanıyorum. Bu zamana kadar nvidia'ya geçiş problemi 1 kez bile görmedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı