Windows 8.1 Boot/BCD Hatası ve Dual Boot

Emre İŞLEK

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba.
Linux Fedora ve Windows 8.1'i dualboot olarak kurmam gerekliydi. Kurulumu tamamladıktan sonra boot ekranından Win 8.1'i seçince Boot/BCD hatası ile karşılaşıyorum. Daha önce çalışıyordu fakat Win 8.1'de EasyBCD yazılımı ile sanırım Win 8.1'in BCD dosyasını bozdum. Windows DVD'si ile onarım yapılmıyor. İşin açık tarafı tonlarca yazılım kuruluyken baştan Windows'u silip yüklemek istemiyorum zaten windows'u sıfırlamak isteyince disk kilitli hatası veriyor. Diskpart ile baktığımda Harddiski tek parça olarak görüyor. Yani Linux'a ait alanları da beraber tek disk olarak gözüküyor. Linux'u açabiliyorum onda bir sıkıntı yok. Linux üzerinden Windows diskine müdahale ile windows'u düzeltmem mümkün mü? BCD dosyalarını bulamadım, başka bir win 8.1' bilgisayarınki ile değiştirsem düzelir mi ya da çözüm önerleriniz nelerdir?
Şimdiden teşekkür ederim.
Esenlik dileklerimle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı