Windows 8.1 Dizüstü Donanım Sürücüleri

arda511

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar W8 kullanıyordum.W8.1 de baya değişiklik olmuş.Benimde aklıma takılan bazı sorular var.

1. Windows 8.1'içim diz üstümün donanımlarının sürücülerini yüklemem gerekiyor mu? Yani siteye gidip indirmeme gerek var mı ?
  2. Dünden beri Windows Update açık. Ama gıdım güncelleme yapmadı. Neden?
  3. Virüs programı Windows Defender kurulu. Bende orijinal Norton 360 var. Onu kuracağım. Ne yapacağım?
  4. Ben bu W8.1'i KMSpico ile lisansladım. Sorun çıkartır mı 160 gün sonra tekrar lisanslamak gerekiyormuş sanırım.
  5. Update 1 güncellemesi gelmiş galiba. Onu kurmak istiyorum korsan sistemde sorun olur mu? Ve bu güncellemenin orijinal dosyası var mı şuan ?

Son düzenleyen: Moderatör:
1)Bilgisayarının markası ne, modeli ne?(Bilgisayar üreticin izin vermiyorsa W8.1'e geçmene format tavsiye ederim, çünkü bazı driverlar W8.1 için yok.)
2)Bende de aynı sorun var (Mağaza,Oyunlar vb. uygulamalarda internet yok diyor)
3)W8.1 ile uyumlu değil ama özelliklerden uyumluluk modunu W8 veya W7 yapabilir misin?
4)İnternette serialler var ama çevrimdışı iken seriali girmen gerekir.
5)Bilmiyorum.

1) İndirmen gereken driverlar olabilir.
2)Güncellemeler zamanlanmış olabilir, güncellemeleri denetle diyerek güncellemeleri yükle.
3)Norton'un sitesinden Norton360'ı indirip etkinleştirme anahtarını yaz.
4)160 gün sonra tekrar lisanslayabilirsin.
5)Resmi güncellemenin gelmesini beklemeni öneririm.

Arkadaşlar W8 kullanıyordum.W8.1 de baya değişiklik olmuş.Benimde aklıma takılan bazı sorular var.
  1. Windows 8.1'içim diz üstümün donanımlarının sürücülerini yüklemem gerekiyor mu? Yani siteye gidip indirmeme gerek var mı ?
  3. Virüs programı Windows Defender kurulu. Bende orijinal Norton 360 var. Onu kuracağım. Ne yapacağım?
  4. Ben bu W8.1'i KMSpico ile lisansladım. Sorun çıkartır mı 160 gün sonra tekrar lisanslamak gerekiyormuş sanırım.
  5. Update 1 güncellemesi gelmiş galiba. Onu kurmak istiyorum korsan sistemde sorun olur mu? Ve bu güncellemenin orijinal dosyası var mı şuan ?

Sorularınızı tek tek cevaplandıracağım.
  1. Güncellemeyi nereden yaptınız acaba? Mağaza üzerinden mi? Yoksa ISO dosyasını kullanıp Yükseltme seçeneği ile mi?
  2. Windows Update açık olabilir. Hemen güncelleme yapmasını beklemeyin. 1 - 2 gün içinde güncellemeleri yapmaya başlar. Yada o çoktan indirmiştir ve şuanda kuruyordur.
  3. Windows Defender bir AV veya IS kurulduğu zaman otomatik olarak pasif duruma geçiyor.
  4. 8.1'e geçmeden önceki Windows 8'iniz lisanslı mı idi?
  5. Update 1 güncellemesi resmi olarak gelmedi. Bu yüzden tavsiyem resmi sürüm gelince indirip kurmanız.

1) Siz ne olur ne olmaz kablolu veya kablosuz internet sürücüsünü indirin dursun bir köşede. Bazı eski modal bilgisayarlarda tanımayabiliyor. Diğer sürücüleri bulmakta sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.
2) 8.1 için tonla güncelleme geldi ben kurduğumdan beri. Elle güncellemeyi deneyin.
3) Virüs programı için yorum yapamayacağım. Ben kullanmıyorum.
4) Evet. Günü dolunca tekrar lisanslarsınız.
5) Bende sorun olmadı. Sosyal'de arayın Recep Baltaş'ın açtığı konu var oradan Update 1 dosyalarını indirebilirsiniz. (600mb civarı.)

Sorularınızı tek tek cevaplandıracağım.
  1. Güncellemeyi nereden yaptınız acaba? Mağaza üzerinden mi? Yoksa ISO dosyasını kullanıp Yükseltme seçeneği ile mi?
  2. Windows Update açık olabilir. Hemen güncelleme yapmasını beklemeyin. 1 - 2 gün içinde güncellemeleri yapmaya başlar. Yada o çoktan indirmiştir ve şuanda kuruyordur.
  3. Windows Defender bir AV veya IS kurulduğu zaman otomatik olarak pasif duruma geçiyor.
  4. 8.1'e geçmeden önceki Windows 8'iniz lisanslı mı idi?
  5. Update 1 güncellemesi resmi olarak gelmedi. Bu yüzden tavsiyem resmi sürüm gelince indirip kurmanız.

1)Donanım güncellemelerini Acer'in sitesinden laptopun SNID numarasını yazıp indirdim.
4)Lisanslıydı. Fakat Facebook virüsünden dolayı sistem alt üst oldu. Ne interneti kaldı ne bir şey. Mecburen formatlamak zorunda kaldım.

1)Donanım güncellemelerini Acer'in sitesinden laptopun SNID numarasını yazıp indirdim.
4)Lisanslıydı. Fakat Facebook virüsünden dolayı sistem alt üst oldu. Ne interneti kaldı ne bir şey. Mecburen formatlamak zorunda kaldım.
1) Öncelikle eğer orijinal üreticinin 8 sürücüsü ise %90 çalışacaktır.
4) Orijinal lisansınız bulunduğu sürüm adı neydi? Single Language, Düz Sürüm, Pro, Pro + Media Center Pack, Enterprise... Eğer aynı sürümü formatlarsanız korsan kullanmanıza gerek kalmaz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı