Windows 8.1 driverleri nasıl bulunur?

Merhaba benim eski bir bilgisayarım var ve Windows 8.1 driverları bulmakta zorlanıyorum. Bilgisayarın üreticisinin sitesinde var ancak çok eski, daha yeni driverları nereden bulabilirim?

Eğer orijinal Windows 8.1 kullanıyorsanız.
  1. Arama kutusuna cihaz yöneticisi yazıp cihaz yöneticisi'ne dokunun veya tıklayın.
  2. Donanım kategorileri listesinde, cihazınızın ait olduğu kategoriye iki kez dokunun veya çift tıklayıp istediğiniz cihaza iki kez dokunun veya çift tıklayın. Örneğin, ekran kartınızı görmek için görüntü bağdaştırıcıları'na dokunun veya tıklayın, sonra da ekran kartı adına iki kez dokunun veya çift tıklayın.
  3. sürücü sekmesine dokunun veya tıklayın, sürücüyü güncelleştir'e dokunun veya tıklayın ve yönergeleri izleyin.
Ve orijinal Windows 8.1 kullanıyorsanız zaten güncelleme gelecektir.

Windows logosuna sağ tıklayarak aygıt yöneticisini çalıştırın. "bilinmeyen aygıtlar" başlığı altındakiler yüklü olmayan sürücülerdir. Sürücüye çift tıklayın ve "ayrıntılar" sekmesine gelin.
Özellik kısmını "donanım kimlikleri" şeklinde ayarlayın. En üstteki kimliği sağ tık ile kopyalayıp. Yeni bir konu açın. Yeni konuya donanım kimliklerinizi yazın ve bizde güncel sürücülerin linklerini size ulaştıralım.

Windows logosuna sağ tıklayarak aygıt yöneticisini çalıştırın. "bilinmeyen aygıtlar" başlığı altındakiler yüklü olmayan sürücülerdir. Sürücüye çift tıklayın ve "ayrıntılar" sekmesine gelin.
Özellik kısmını "donanım kimlikleri" şeklinde ayarlayın. En üstteki kimliği sağ tık ile kopyalayıp. Yeni bir konu açın. Yeni konuya donanım kimliklerinizi yazın ve bizde güncel sürücülerin linklerini size ulaştıralım.

Bir de bir şey sormak istiyorum. Zaten eski bir donanım Driver Pack Solution sıkıntı çıkartır mı?

DriverPack, Driver Booster vb. üçüncü parti şeyler kullanma.

Windows Update çalıştırarak gelen tüm güncellemeleri gerçekleştir. Daha sonra aygıt yöneticisine girip üzerinde ünlem olan (yani sürücüsü yüklenmemiş) aygıtların donanım kimliğini gönder buraya, gerekli sürücüleri atalım.

Ayrıca bilgisayarının tam modelini de paylaş.

Geri
Yukarı