Çözüldü Windows 8.1 Etkinleştirme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

undied0123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba normalde Windows 10 kullanıyordum fakat bilgisayarımda sorunlar çıktı fabrika ayarlarına dönmek zorunda kaldım. Windows 8 e döndüm bilgisayarımı 8.1'e daha önceden güncelleştirmiştim fakat hiçbir sorun yaşamamıştım ama bugün Windows 8.1'e güncelleştirdiğimde Windows 8'de orjinal olan işletim sistemim Windows 8.1'de olmadı. Ürün Anahtarı yazılı durumda fakat Windows etkinleştirilmedi diyor. Acaba Windows 8'de çalışan ürün anahtarı 8.1 de çalışmıyormu ? Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
Ayrıca bir sorum daha var Windows 10'a ücretsiz yükseltme hala devam ediyormu eğer bittiyse nasıl yükleyebileceğim hakkında bir konu atarsanız sevinirim.

Windows 8.1'in kendisi etkinleşmediyse Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu verin: slmgr.vbs /ato
Bu komuttan sonra Windows 8.1'in etkinleşmesi lazım. Ayrıca Windows 10'a daha önce yükseltmiş olduğunuzdan istediğiniz zaman Windows 10'u bilgisayarınıza yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Windows 10'u yükledikten sonra Microsoft hesabınızla giriş yapmanız yeterli olur.

Windows 8.1'in kendisi etkinleşmediyse Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu verin: slmgr.vbs /ato
Bu komuttan sonra Windows 8.1'in etkinleşmesi lazım. Ayrıca Windows 10'a daha önce yükseltmiş olduğunuzdan istediğiniz zaman Windows 10'u bilgisayarınıza yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Windows 10'u yükledikten sonra Microsoft hesabınızla giriş yapmanız yeterli olur.

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler dediğini yaptım ve resimde gördüğün hatayı aldım.
Windows 10'u direk Microsoft'un sitesinden yükseltme aracı ile yükseltsem sonra mailimi girsem olurmu yani.
Eğer zahmet olmazsa yükseltmeyi indireceğim sitenin linkini atabilirmisin yanlış yapmiyim.

windows script host.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10'u Ä°ndirin
İlginç. Normalde böyle bir hata almamanız gerekli. Bence siz en iyisi Windows 10 kurun.
Teşekkür ederim cevabın için. Yinede ben 2-3 gün daha bekliyecem çünkü Windows 8.1 daha çok hoşuma gidiyor.Başka önerisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Tamam konuyu kapatabiliriz. Müşteri hizmetlerini aradım sağolsunlar çok güzel ilgilendiler. Garip bir şekilde ürün anahtarım ben değiştirmediğim halde default key girilmiş ürün anahtarı olarak. Neyseki asıl ürün anahtarımı bulmama yardımcı oldular.

Sorununuzun çözülmesine sevindim. BIOS'a gömülü ürün anahtarını bulurken RWEverything yazılımını da kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı