Çözüldü Windows 8.1 fabrika ayarlarına dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

melsateş

Femtopat
Daha fazla  
"Medya ekle.
Bazı dosyalar eksik Windows yüklemenizde veya kurtarma medyası bu dosyaları sağlayacak." Yazıyor. Nasıl çözebilirim? Hem de USB'ye bir şey atılıp yapılıyormuş ama o yapıldığında benden ürün anahtarı ister mi? Ürün anahtarı OEM ama. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim :)

Çözüm
OEM ürün anahtarını aynı bilgisayarda kullanabilirim format attıkdan sonra değil mi?
Ben kullanıyordum Windows 10 formatlarımda. @HaWlI KuLlANIcI dediğini yap ürün anahtarını yedekle :D.

Temiz kurulumu USB' den yapmanı öneririm. Ayarlar menüsünden sağlıklı olmuyor. Ayarlar menüsünden yapacaksan; sistem dosyaları eksikse şunları uygula.

Ardından Windows Update ile güncelleştirmeleri yap. Sonradan Ayarlar kısmından fabrika ayarlarına döndür işlemini yapabilirsin.
Hocam yanlış biliyorsam kusura bakmayın USB'den format attıktan sonra sizden büyük ihtimal ürün anahtarı istemez ama isteme ihtimali de var.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu "wmic path softwarelicensingservice GET OA3xoriginalproductkey" yazarsanız ürün anahtarınız gözükecektir
Benim bildiğim böyle ben hep böyle not alıyorum ürün anahtarımı. Ama sizde olmazsa bunun için özel programlar var.

Hocam yanlış biliyorsam kusura bakmayın USB'den format attıktan sonra sizden büyük ihtimal ürün anahtarı istemez ama isteme ihtimali de var.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu "wmic path softwarelicensingservice GET OA3xoriginalproductkey" yazarsanız ürün anahtarınız gözükecektir.
Benim bildiğim böyle ben hep böyle not alıyorum ürün anahtarımı. Ama sizde olmazsa bunun için özel programlar var.

OEM ürün anahtarını aynı bilgisayarda kullanabilirim format attıkdan sonra değil mi?

Ben kullanıyordum Windows 10 formatlarımda. @HaWlI KuLlANIcI dediğini yap ürün anahtarını yedekle :D.

Temiz kurulumu USB' den yapmanı öneririm. Ayarlar menüsünden sağlıklı olmuyor. Ayarlar menüsünden yapacaksan; sistem dosyaları eksikse şunları uygula.

Ardından Windows Update ile güncelleştirmeleri yap. Sonradan Ayarlar kısmından fabrika ayarlarına döndür işlemini yapabilirsin.

Çözüm
Hocam, olmazsa ISO dosyasını indirip Rufus ile USB belleğe yazdırın. Daha sonra temiz kurulum yapın. Ürün anahtarını kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı