Çözüldü Windows 8.1 Format Sırasında Siyah Ekran Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cognito11

Femtopat
Selamlar, Windows 8.1 bilgisayarımı format atarak Windows 10'a yükseltmeye karar verdim ve Windows 10 ISO dosyası indirip Rufus ile USB'ye sistemim UEFI olmadığından dolayı MBR olarak yazdırdım ve bilgisayarımı kapattım. Bilgisayarımı açıp BIOS ekranından USB'yi ilk sıraya taşıyıp kaydedip çıktım. Ama bunu yaptıktan sonra siyah ekranda kaldı bilgisayar ve bir türlü gitmedi. En iyisi kapatıp baştan açayım öyle yükleyeyim dedim fakat bu sefer de HDD'yi başa taşıyıp açtığımda ise gene siyah ekranda kalıyor. Ne yapmam gerek? Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum çünkü bilgisayarımı kullanmam gerek.

Not: BIOS ekranı böyle:

20200816_011945.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ASUS anakart mı? Bende de buna benzer bir durum olmuştu; BIOS'tan seçmek yerine logo ekranında F8 tuşunu spamlayarak boot menüyü açıp da hallettim. Bu arada siyah ekranda herhangi bir yazı var mı yoksa düz siyah ekran mı? Fotoğrafını atabilirsen daha yardımcı olabilirim.
ASUS anakart mı? Bende de buna benzer bir durum olmuştu; BIOS'tan seçmek yerine logo ekranında F8 tuşunu spamlayarak boot menüyü açıp da hallettim. Bu arada siyah ekranda herhangi bir yazı var mı yoksa düz siyah ekran mı? Fotoğrafını atabilirsen daha yardımcı olabilirim.

Çözüm
Düz siyah ekran hocam, ve evet Asus anakart. Dediğinizi deneyip tekrardan yazacağım size.
Hocam daha şimdi açma fırsatım oldu. Dediğinizi yapınca boot ekranına geldim fakat bu sefer de böyle bir hata aldım. Bir fikriniz var mıdır?
Not: Sorunu USB portunu değişerek çözdüm. Konu kapanabilir iyi günler.

Dosya Ekleri

• 20200816_194014.jpg
    20200816_194014.jpg
    1,9 MB · Görüntüleme: 37
  • 20200816_194226.jpg
    20200816_194226.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı