Windows 8.1 formatı atma

Mhmtx

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, şu anda bilgisayarıma Windows 8.1 kuracağım ama BIOS menüsünde exit te OS optimization falan yok. Load default settings var. Boot ta ise UEFI boot var onun dışında USB HDD, Internal HDD, SATA odd, network boot var. Yardımcı olabilecek var mı? 1 saattir araştırıyorum ama nasıl yapabileceğimi bilmiyorum. Bilgisayarım eski olduğu içinde gözükmüyor olabilir mi? Şu an bilgisayarımda Windows 10 var ancak Win 8.1 yüklemek için USB bile hazırladım tek sıkıntım BIOS.

Açılış sırasında BIOS'a değil de boot menuye girip USB HDD seçip kuruluma başlayabilirsiniz.
Boot menüsüne F2 tuşuna açılışta basarak girmiyor muyuz? Ben mi yanlış biliyorum yoksa nasıl yapabilirim? Şuanda F2 ye basıp boot menüsünü açtım önümde USB HDD yide en üste 1. Sıraya koydum yapmam gereken bir şey var mıdır?

Hocam F2 ile BIOS'a giriyorsunuzdur F12 veya F10 ile boot menüye girip oradan deneyebilirsiniz.
Tamamdır boot menüsüne girdim en üstte USB HDD sonrasında Internal HDD , SATA ODD ve en son Network Boot var ne yapmam gerekiyor?
Tamamdır boot menüsüne girdim en üstte USB HDD sonrasında Internal HDD , SATA ODD ve en son Network Boot var ne yapmam gerekiyor?
Entere bastığımda direk bilgisayarı açıyor ve windows 10 oluyor yine

Save changes and exit seçeneği ile BIOS'tan çıkabilirsin hocam.
Tamamdır şuanda automatic repair siye bir menü açıldı ve restaet veya asvamced options diyor
Tamamdır şuanda automatic repair siye bir menü açıldı ve restaet veya asvamced options diyor
Advanced options*
Boot menüsünden usb yi seçtikten sonra your pc ran into a problem and needs fln lı filan şeyler çıkıyor sonra yeniden başlatıp preparing automatic repair diyor ve en sonunda diagnosing your pc çıkıyor orada da restart veya advamced options var yan ekran yapmak için uğraştığımız derde bak 😅

Hocam boot menüden USB-HDD seçtikten sonra kuruluma geçmesi gerekiyor normalde.
Bilgisayar ölü olduğu için şunda deniyorum reset this pc yaptım yapıcak birşey olmayınca usb de win 8.1 olduğu için direk setup tan kurmayı deneyeceğim malesef :(
Benim gibi olanlar için bilgisayarınızı sıfırlayın sonra benim gibi win 8.1 veya ne indirecekseniz dosyasında ki sources den setup u yönetici olarak çalıştırarak kurulum yapabilirsiniz. 2 gb pc me win 8.1 32 bit kurdum deneyimleyip isteyen olursa geri dönüşte yapabilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı