Windows 8.1 harici ekran kartı nasıl kullandırılabilir?

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selamlar. İki tane ekran kartım var. İkisini de sistem görmesine rağmen sürekli CPU'nun dandirik ekran kartını kullanıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Oyunlarda hariciyi nasıl kullandırabilirim?

1603884064210.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ikonuna sağ tıklayarak yüksek performanslı harici ekran kartıyla oyuna girebilirsin, ya da Windows 8.1 de var mı bilmiyorum ama "Grafik Ayarları" kısmından bir uygulama seçip o uygulamanın her zaman yüksek performanslı kartı kullanmasını sağlayabilirsin.

Oyun ikonuna sağ tıklayarak yüksek performanslı harici ekran kartıyla oyuna girebilirsin, ya da Windows 8.1'de var mı bilmiyorum ama "grafik ayarları" kısmından bir uygulama seçip o uygulamanın her zaman yüksek performanslı kartı kullanmasını sağlayabilirsin.

İkisi de yok hocam.

NVIDIA denetim masasındaki gibi bir ayar varsa her zaman yüksek performanslı harici ekran kartını kullanmaya yarayan ayarı aktif edebilirsin, hiç AMD kart kullanmadığım için böyle bir ayar var mı bilmiyorum.

Peki dahili ekran kartını deaktif edersem, harici ekran kartı ile görüntü almaya devam edebilir miyim?

Yüksek ihtimalle harici ekran kartı ile görüntü alacaksın, ancak ben önermem. Riskli bir yöntem, yapan birini de görmedim.

Ulan kafama tüküreyim o zamanlar 500 lira daha fazla verseydim alırdım 1050'li laptopu hiç uğraşmazdım ya. Neyse hocam iyi sosyaller.

Bildiğim kadarıyla Windows 8.1'de o ekran kartına en son Crimson desteği verildi adrenalin Windows 10 ve 7'de var nasıl adrenalin kurdun aynı ekran kartını kullanıyoruz ben sadece Windows Update'leri yapıp bırakıyorum oyunlar da kasmıyor AMD'den bir şey indirmedim.

Bildiğim kadarıyla Windows 8.1'de o ekran kartına en son Crimson desteği verildi adrenalin Windows 10 ve 7'de var nasıl adrenalin kurdun aynı ekran kartını kullanıyoruz ben sadece Windows Update'leri yapıp bırakıyorum oyunlar da kasmıyor AMD'den bir şey indirmedim.

Vallahi kurdum bir şekilde ben de bilmiyorum: Dwindows 10'a geçsem mi acaba?

Ben de şu an Windows 10 var ama sanırım Windows 8.1'e geri döneceğim çünkü sistemim yetersiz kalıyor orijinal lisansım var diye geçtim ama 4 GB RAM ve HDD ile zorlanıyorum oyun oynamıyorsan geç derim ama sistemin benim ki gibi kötüyse ve oyun oynuyorsan asla geçme derim.

Geri
Yukarı