Windows 8.1 HD 5470 Driver Sorunu Çözümü

MehmetAliTE

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Öncelikle Technopat'ta yeniyim. Herkese selamlar.
HP G62 kullanıcısıyım ve bu sorun bir aralar başımı ağrıttı.
Uzatmadan konuya geçeyim. Ati Mobility Radeon HD 5470 ekran kartına sahip bir HP G62 bilgisayarım var. Ve Ekran kartının Windows 8.1 desteği yok. Forumlarda araştırmama rağmen hiçbir sonuç çıkmadı. Aslında çözümü çok basit.

Windows 8.1 Update 1 veya Windows 8.1 Update 2 kurun. Windows 8.1 Update 3'de denerseniz çok başınız ağrır.

Elbette bu kadar değil.

Eğer bir HP G62'ye sahipseniz driveri buradan indirebilirsiniz;

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp50501-51000/sp50704.exe

Driveri indirdikten sonra Sağ tıklayın > Özellikler > Uyumluluk > Windows 7 seçin ve kurulumu normal bir şekilde yapın.

Ben yaptım ve sonuç gayet başarılı oldu. (Windows 8.1 Update 2 Single Language)
Bu da ekran görüntüsü:

upload_2015-9-3_17-11-8.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle rehberler eskidi. Windows 10 kurun güncel sürücü sorunun ortadan kalksın. ;)
Windows 10'u önizlemesinde denemiştim. Ve ekran kartını kuramamıştım. Bir kere daha uğraşmak mantıksız diye düşünmüştüm fakat bugün izlediğim bie videoda kurulabildiğini gördüm yakın zamanda da geçeceğim Windows 10'a :) Tavsiyen için teşekkürler

Son düzenleme:
Ne yazık ki HD 5470 ekran kartına sahip bir bilgisayara Windows 10 kurmak imkansız. Kurabileceğimiz en üst sistem Windows 8.1'dir. Daha doğrusu Windows 10'a 5470 kurmak imkansız.
İmkansız diye bir şey yok bilader. Ben 3870'li sisteme Windows 10 kurmuş adamım. AMD güncel sürücü çıkarmamasına rağmen Windows 10 2015 sürümü kuruyor. İşte kanıt:
Ekran Alıntısı.JPG

Dostum sorun değiştirilebilir grafikler. Ekran kartı her türlü kuruluyor. Update'den bile yüklemek mümkün. Fakat kullanmıyor. İntel'i kullanıyor. Ati ekran kartını kurulmuş olarak gösteriyor. Bir Hp G62'ye sahip olsaydın ne demek istediğimi anlardın.

Merhaba bende HP G62 kullanıcısıyım.Bende Windows 8.1 pro kurmuştum sonra siyah ekranda takıldı.Bunun Windows 8.1 pro içinde bir çözüm varmı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı