Windows 8.1 Home/Pro x64 - NTLite ile düzenlenmiş ISO dosyaları [Sonlandı]

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Yer
İzmir, Türkiye
Bu konu sonlanmıştır.

Birçok kullanıcı NTLite yazılımı ile Windows ISO dosyasını düzenleme konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Bu sebepten ötürü kendi düzenlediğim Windows 8.1 Home ve Pro 64 Bit sürümlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Orijinal ISO'lar, TechBench by WZT aracılığıyla Microsoft üzerinden indirildi ve benim tarafımdan düzenlendi.

Kaldırılanlar:
Media Streaming (DLNA and Miracast)
MobilePC / Mobility Center
Windows Media Player
Ebeveyn Kontrolü
Microsoft Store
Zune Müzik / Video uygulamaları
Internet Explorer 11

Devre dışı bırakılanlar:
2. Bloatware kurulumları devre dışı
3. Geri bildirim devre dışı
4. Smart Screen uyarıları devre dışı
6. Hızlı başlat devre dışı
7. AutoPlay devre dışı
8. Son açılan belgeler listesi (recently opened documents) devre dışı
9. Windows ipuçları devre dışı
10. Program uyumluluk asistanı devre dışı
11. Windows 8.1 ayarlar menüsü devre dışı
12. Başlangıç menüsü arama özelliği devre dışı
13. Windows Defender devre dışı

UYARI:
-->
1. Bu sürümlerde kurulum sonrası sürücülerinizin otomatik olarak yüklenmemektedir. Kurulum öncesinde sürücülerinizi (Chipset, ethernet, ses, ekran kartı, Bluetooth vb.) harici bir diskte, USB bellekte veya akıllı telefonda bulundurun. Ayrıca kurulum sonrası sistemde hiçbir web tarayıcısı olmayacağından yedeklerinizin arasına bir de web tarayıcı eklemeniz çok önemli.

--> 2. Düzenlediğim Windows'larda Microsoft Store bulunmamakta. Ayrıca Microsoft hesabı ile oturum açamazsınız, sadece yerel hesap kullanabilirsiniz.

--> 3. Windows Defender devre dışı bırakıldığından dolayı harici bir antivirüs ve antimalware yazılımı kullanmanız gerekmekte. Diğer türlü internetteki her türlü tehlikeye karşı savunmasız durumda kalacaksınız.

--> 4. Windows Media Player ISO'da bulunmadığından onun yerine kullanılabilecek alternatif: Media Player Classic: Home Cinema (K-Lite Mega Codec Pack)

--> 5. Microsoft Office kullananlar eğer giriş yaparken parola ekranı kayboluyorsa bunu çözmek için kayıt defterinde bu değişikliği uygulasınlar (İlgili değeri 1 olarak ayarlayın):
1613735577558.png

5. maddede bulunan çözüm %100 işe yaramayabilir. Tavsiyem My Office sayfasında bulunan abonelikler kısmından Office'i indirmek. Bu yöntemle kurulduğunda Office 365, otomatik olarak hesabınıza giriş yapıp aktivasyonu gerçekleştiyor.

--> 6. ISO'da hesap makinesi bulunmamakta. Hesap makinesi eklemek için: Old Calculator

--> 7. ISO'da başlangıç menüsü arama özelliği devre dışı bırakıldı. Daha verimli bir kullanım için Open-Shell başlat menüsünü kullanabilirsiniz.

Pro sürümünün kurulumu sonrası, hiçbir sürücü ve yazılım kurulmadan önce:
Screenshot_1.png

Screenshot_1 (2).png

Screenshot_1 (1).png

Yaşayabileceğiniz olası problemler için asla sorumluluk kabul etmiyorum.

Son düzenleme:
Windows uygulamalarını NTLite ile kapatmak bile 8.1'in stabilitesi için yeterli oluyor. :)

Birçok kullanıcı NTLite yazılımı ile Windows ISO dosyasını düzenleme konusunda yeterince bilgi sahibi değil. Bu sebepten ötürü kendi düzenlediğim Windows 8.1 Home ve Pro 64 Bit sürümlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Orijinal ISO'lar, TechBench by WZT aracılığıyla Microsoft üzerinden indirildi ve benim tarafımdan düzenlendi.

Pro sürümü (2.84 GB) <--- yükleme işlemi bittiğinde bağlantı eklenecektir.
Home sürümü (- GB) <--- henüz düzenlenmemiştir, yakında eklenecek.

kaldırılanlar:
Media streaming (dlna and miracast)
Mobilepc / Mobility Center.
Windows Media Player.
Ebeveyn kontrolü.
Microsoft Store.
Zune müzik / video uygulamaları.
Internet Explorer 11.

devre dışı bırakılanlar:
2. bloatware kurulumları devre dışı.
3. geri bildirim devre dışı.
4. SmartScreen uyarıları devre dışı.
6. hızlı başlat devre dışı.
7. autoplay devre dışı.
8. son açılan belgeler listesi (recently opened documents) devre dışı.
9. Windows ipuçları devre dışı.
10. program uyumluluk asistanı devre dışı.
11. Windows 8.1 ayarlar menüsü devre dışı.
12. başlangıç menüsü arama özelliği devre dışı.
13. Windows Defender devre dışı.

uyarı:
-->
1. bu sürümlerde kurulum sonrası sürücülerinizin otomatik olarak yüklenmemektedir. Kurulum öncesinde sürücülerinizi (chipset, Ethernet, ses, ekran kartı, Bluetooth vb.) Harici bir diskte, USB bellekte veya akıllı telefonda bulundurun. Ayrıca kurulum sonrası sistemde hiçbir web tarayıcısı olmayacağından yedeklerinizin arasına bir de web tarayıcı eklemeniz çok önemli.

--> 2. düzenlediğim Windows'larda Microsoft Store bulunmamakta. Ayrıca Microsoft hesabı ile oturum açamazsınız, sadece yerel hesap kullanabilirsiniz.

--> 3. Windows Defender devre dışı bırakıldığından dolayı harici bir antivirüs ve antimalware yazılımı kullanmanız gerekmekte. Diğer türlü internetteki her türlü tehlikeye karşı savunmasız durumda kalacaksınız.

--> 4. Windows Media Player ISO'da bulunmadığından onun yerine kullanılabilecek alternatif: Media Player Classic: Home Cinema (K-Lite Mega Codec Pack)

--> 5. Microsoft Office kullananlar eğer giriş yaparken parola ekranı kayboluyorsa bunu çözmek için kayıt defterinde bu değişikliği uygulasınlar (ilgili değeri 1 olarak ayarlayın):
1613735577558.png

5. maddede bulunan çözüm %100 işe yaramayabilir. Tavsiyem my Office sayfasında bulunan abonelikler kısmından Office'i indirmek. Bu yöntemle kurulduğunda Office 365, otomatik olarak hesabınıza giriş yapıp aktivasyonu gerçekleştiyor.

--> 6. ISO'da hesap makinesi bulunmamakta. Hesap makinesi eklemek için: Old Calculator

--> 7. ISO'da başlangıç menüsü arama özelliği devre dışı bırakıldı. Daha verimli bir kullanım için Open-Shell başlat menüsünü kullanabilirsiniz.

Pro sürümünün kurulumu sonrası, hiçbir sürücü ve yazılım kurulmadan önce:
Eki Görüntüle 927487
Eki Görüntüle 927485
Eki Görüntüle 927486

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
RAM miktarınız 4 GB ve altındaysa aşağıdaki yazılımı kullanmayı düşünebilirsiniz:

yaşayabileceğiniz olası problemler için asla sorumluluk kabul etmiyorum.

Bence bunu düzenlemeye gerek yoktu. Yani zaten 8.1 hafiflik için yükleniyor. Bu hafifliğe hafiflik katınca bulut gibi bir şey oldu. :D

Bu tarz içerikler sürüyle Türk forumunda zaten yapılıyordu. Buraya neden warez içerik taşıdınız anlayamıyorum. Müsaade edilmiyor sanıyordum. Yine de elinize sağlık. Umarım NTLite oturum dosyasını da paylaşırsınız.

Bu tarz içerikler sürüyle Türk forumunda zaten yapılıyordu. Buraya neden warez içerik taşıdınız anlayamıyorum. Müsaade edilmiyor sanıyordum. Yine de elinize sağlık. Umarım NTLite oturum dosyasını da paylaşırsınız.
Warez içerik değil, çünkü lisansı olmayan kullanıcılar bu sürümleri etkinleştiremez. Ayrıca warez sitelerinde riske gireceğinize bu tarz düzenlemiş ISO'lara güvenmek daha mantıklı.

Aktivatör ile imaj dosyasını karıştırmayın lütfen.

RAM miktarınız 4 GB ve altındaysa aşağıdaki yazılımı kullanmayı düşünebilirsiniz:
Hocam denemiştim bir etkisi olmamıştı, işim bitince bakacağım.

Ben de bir benzerini yapmıştım :D Güzel rehber.

Warez içerik değil, çünkü lisansı olmayan bu sürümleri etkinleştiremez. Ayrıca warez sitelerinde riske gireceğinize bu tarz düzenlemiş ISO'lara güvenmek daha mantıklı.
Ben XP modifiyelerinden beri bu işin içindeyim. Neleri "düzenlediğinizi" daha ayrıntılı anlatır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı