Çözüldü Windows 8.1 ile minidump analizi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yahya Nuroğlu

Hectopat
Makaleler
1
İşletim sistemim Windows 8.1 Enterprise bu yüzden WinDbg Preview yüklenmiyor. Ben bu işletim sistemiyle nasıl BSOD analiz edeceğim?

Not: Windows 10'a geçin demeyin. Geçmek istemiyorum. Sistem şu anda kusursuz çalışıyor. Herhangi bir değişiklik yapmak istemiyorum.

Ekran görüntüsü?

Yapmanız gereken şey "Command" yazılı pencereye DMP dosyasını sürükleyip bırakmak hocam.
Şimdi yeni attığınız dosyayı kurdum, dediğiniz gibi sürükledim ve bu pencere açıldı. Galiba oldu:
1617472953952.png

Ekran görüntüsü?
Maalesef kullanılamaz işareti çıktığında ekran görüntüsü almadım.

İlginiz için teşekkürler. Oldu sonunda. Ama hangi mesajınızı çözüm işaretlesem karar veremiyorum 😀

Şimdi yeni attığınız dosyayı kurdum, dediğiniz gibi sürükledim ve bu pencere açıldı. Galiba oldu:
Eki Görüntüle 956222

Maalesef kullanılamaz işareti çıktığında ekran görüntüsü almadım.

İlginiz için teşekkürler. Oldu sonunda. Ama hangi mesajınızı çözüm işaretlesem karar veremiyorum 😀
Olmuş ama symbol path ayarlaması yapmamışsınız hocam, unutmadan onu da yazalım :)

Symbol Search Path kısmını bulup aşağıdakini ekleyin. Aksi takdirde symbol dosyaları olmadığı için dökümlerden tam anlamıyla veri elde edemezsiniz. Ekran görüntülerinde de öyle diyor zaten.

Kod:
srv*C:\SEMBOL*https://msdl.microsoft.com/download/symbols

Daha sonra kaydedip programı kapatıp açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı