Windows 8.1 İnternet Kopması Tanıla İlkesi Hizmeti Çalışmıyor

Zholes

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam çok değişik bir sorunum var. Windows 8.1 kullanıyorum bilgisayarıma Ethernet kablosu ile bağlı olan internet 30, 20 dakika da bir kopuyor tuhaf olan kısmı ise League of Legends oynuyorum mesela arkada internet kopuyor Google falan girmiyor ama oyun da bir kopma falan yok aynı şekilde oynuyorum. İnternet koptuğu zaman sorun giderici çalıştırdığım zaman ise tanıla ilkesi hizmeti çalışmıyor hatası veriyor ve yönetici olarak sorunu çözmeyi dene diyorum düzeliyor internet geri geliyor 30 dakika sonra tekrar kopuyor. CMD'de kodlar girdim bir sürü ayarlara oynadım ama yok düzelmedi hala. İnternet logosunda herhangi bir sarı ünlem kırmızı çarpı gibi işaretler de çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Bir de Windows 8.1 ayarlarında ağ da cihaz ve içerik bulun diye bir seçenek var (Bu ağdaki bilgisayarları cihazları ve içerikleri bulun yazıcı ve TV gibi cihazlara otomatik olarak bağlanın. Çalışanlarınız güvenlğini sürdürmek için bu ayarı genel ağlar için kapatın) açıklaması bu şekilde. Bu ayarı internet kopunca aç kapa yapıyorum geri geliyor internet 30 dakika sonra gidiyor kendim buldum burayı ama mantığını çözemedim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 43
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    9 KB · Görüntüleme: 50
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular