Windows 8.1 "Kurulum programı desteklenen yükleme seçeneklerini belirleyemedi" hatası

mertrr15

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 kullanıyordum, 8.1'e geçiş yapmak istedim ama aşağıdaki sorun ile karşılaştım. Ne yapabilirim? Boot USB falan bahsediyorlar ama onlar hakkında hiçbir bilgim yok. ISO dosyasını yükledim. Şimdiden cevap veren herkese teşekkürler.

Screenshot_1.png

Aşağıdaki iki videoyu sırasıyla izleyin. Sorununuz böylece çözülecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

USB sürücüne ISO dosyasını direk olarak mı attın acaba?
Hayır.
USB'ye atmadım direk inen ISO dosyasını başlattım. Ürün anahtarı falan girdim ve bu hata ile karşılaştım.
Windows 10 açıkken yaptıysan o hatayı verir. Usb'den boot etmen lazım. Hali hazırda daha güncel bir sürümden dönüyorsun.
İşte bende şu boot olayını anlamıyorum nasıl oluyor acaba?
Iso dosyasından sistemde başlatmış herhalde
Direk olarak inen ISO dosyasına tıkladım. Ürün anahtarı dahi girdim.
Rufus diye birley de varmış onunla olur mu peki?

iso dosyasının içinde sources diye bir klasör var onun içinde setup.exe yi çalıştır. Usb'den boot etmişsin gibi olur.
Hocam benim bilgisayarla alakam pek yoktur. Ekran kartı driverim için en uygun windows 8.1 bundan dolayı windows 10dan 8.1 e geçmek istedim ve ben de arkadaş ile aynı hatayı aldım.
sizin dediğinizi yaptığım zaman ''üzerinde alan yok '' hatası alıyorum. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Geri
Yukarı