Windows 8.1 Mağaza Açılmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ripred

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;

2 gün önce zorunlu olarak format attım bilgisayarıma. Bu zamana kadar Mağaza açılıyordu ancak şimdi girmeye çalıştığımda ''Kişisel bilgisayaranız internete bağlı değil, internete bağlanın ve yeniden deneyin.'' yazısı çıkıyor karşıma, acaba çözümü nasıldır? Size sormak istedim.

Güvenlik duvarı kapalı ve yeni format attım. Antivirüs v.s programları yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece market mi yoksa hava durumu falan metro arayüzdeki hiçbir şeye İnternet bağlantısı gelmiyor?

Hava durumuna girdim şimdi simgesi geldi ve hemen masaüstüne attı. OneDrive ise aynı sorunu veriyor yani internet bağlantısı yok diyor.

Aynı sorunun birkaç çözüm yolu var bana da olmuştu böyle. Ben Comintrepair diye bir programla çözmüştüm çok basit bir şekilde işe yaramazsa diğer seçenekleri de yazarım kolay gelsin şimdiden.

Complete İnternet Repair'den mi bahsediyorsun ?

Evet dostum sorunumuz aynıysa beni o kurtarmıştı olmazsa tekrar dönersin olursa da bir eyvallah dersin

Dediğini yaptım wacult mudur nedir öyle bir hata gibi bir şey çıktı sonra devam etti. Yeniden başladı bilgisayar sorun aynı devam ediyor herhalde yeniden formatlayacağım.

Çalıştır'a WSreset.exe yazın ve Mağaza'nın açılmasını bekleyin. VPN varsa kaldırın. DNS varsa otomatiğe alın yoksa DNS girin. Tüm Windows güncelleştirmelerini yapın. Sistemi ne ile etkinleştirdiniz? Ayrıca komut istemine(Yönetici) şu kodu girin ve sonucu paylaşın:

Kod:
Sfc/Scannow

Şu kodları da girin:

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

http://answers.microsoft.com/tr-tr/...m-sorunu/10197f78-900b-46e4-b61e-3078a1fc4b9d

Arkadaşlar sisteme format attım, sorun çözüldü haliyle teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı