Windows 8.1 Mağaza Uygulama Yüklenemedi 0x80070002 Hatası

Venom59

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanıyorum ve Mağaza'dan herhangi bir uygulama indiremiyorum, sürekli resimdeki hatayı veriyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Windows onarım aracını denedim, sfc/Scannow komutundan da herhangi bir sonuç çıkmadı.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sfc komutunun sonucu ne? SS paylaşır mısın? Sistemde antivirüs varsa devre dışı bırakın. Yeni bir kullanıcı hesabı açmayı deneyin. Çalıştıra WSreset.exe yazın ve Mağaza'nın açılmasını bekleyin. Ayrıca şu kodları da girin ve sonucu paylaşın:

Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Anti-virüsü devre dışı bırakıp WSreset.exe uygulamasını çalıştırdım. Paylaştığınız kodları çalıştırdım ama cmd ekranı açılıp kapandı, SS alamadım. Her iki kodda da aynı sonuçla karşılaştım. Sfc komutunun SS'i de aşağıdaki gibi.

Adsız.png

Bu hatayı bende aldım şimdi bu en son güncelleştirmeleri yükledikten sonra oldu benim tahminim. Windows Defender güncelleştirmesi yaparken 0x80070002 bu hatayı verdi. Böyle çözdüm.
1) sfc /scannow
2) dism /online /cleanup-image /restorehealth
3) sfc /scannow
Kod:
C:\WINDOWS\system32>sfc /scannow

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not supported in offline servicing scenarios.

C:\WINDOWS\system32>dism /online /cleanup-image /restorehealth

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 6.3.9600.17031

Image Version: 6.3.9600.17031

[==========================100.0%==========================]
The restore operation completed successfully. The component store corruption was repaired.
The operation completed successfully.

C:\WINDOWS\system32>sfc /scannow

Beginning system scan.  This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection did not find any integrity violations.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı