Windows 8.1 market 0*80070422 hatası

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 10 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben Windows 8.1 Single launger kullanıyorum. Ama marketten oyun indirirken 0*80070422 hatası yani bu tek bir oyunda değil! Yani başka oyunlarda da var. Neden böylebi hata alıyorum?

1628074323268.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8.1 Mağaza konusu çok sıkıntılı. Ben şu an Windows 8.1 Pro kullanıyorum ve aynı hatayı alıyorum, fakat Windows Embedded 8.1 Industry Pro sürümü kullanırken direkt kuruluyordu.

Aklıma gelen çözümler:

• Windows + R yapın ve çıkan menüde "wsreset.exe" yazın.
  • Windows Update'yi açın ve güncelleştirmeleri denetleyin, yeni güncelleme varsa kurun.
  • DISM veya SFC araçlarını kullanın.
  • Komut İstemi'ni "Yönetici Olarak Çalıştır"ın ve akabinde şu komutu uygulayın: powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

Windows 8.1 mağaza konusu çok sıkıntılı. Ben şu an Windows 8.1 Pro kullanıyorum ve aynı hatayı alıyorum, fakat Windows embedded 8.1 ındustry Pro sürümü kullanırken direkt kuruluyordu.

Aklıma gelen çözümler:

• Windows + r yapın ve çıkan menüde "wsreset.exe" yazın.
  • Windows Update'yi açın ve güncelleştirmeleri denetleyin, yeni güncelleme varsa kurun.
  • Komut Istemi'ni "yönetici olarak çalıştır"ın ve akabinde şu komutu uygulayın: powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

Update yapamam yaparsam Windows kasar bu bedava SL yani kendi sitesinden yapsam bile yavaşlar.

Windows 8.1 mağaza konusu çok sıkıntılı. Ben şu an Windows 8.1 Pro kullanıyorum ve aynı hatayı alıyorum, fakat Windows embedded 8.1 ındustry Pro sürümü kullanırken direkt kuruluyordu.

Aklıma gelen çözümler:

• Windows + r yapın ve çıkan menüde "wsreset.exe" yazın.
  • Komut Istemi'ni "yönetici olarak çalıştır"ın ve akabinde şu komutu uygulayın: powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML

DISM SFC?

1628088889915.png

Şimdi de böyle diyor geri ye basınca çıkıyor ama hata devam ediyor aynısı.

Windows Update sistemi yavaşlatmaz, aksine bazı sistemlerde performansı arttırır. Genelde Windows Update bu soruna neden oluyor.

Sistem dosyalarını onarmak için Windows PowerShell'i "Yönetici Olarak Çalıştır"ın. Ve akabinde aşağıdaki komutları uygulayın:

Kod:
SFC /SCANNOW

ENTER

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /SCANHEALTH

ENTER

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /CHECKHEALTH

ENTER

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

ENTER

Sonrasında sistemi yeniden başlatın. Windows Update mutlaka açık olmalı. Hem güvenlik hem performans bakımından.

Windows Update sistemi yavaşlatmaz, aksine bazı sistemlerde performansı arttırır. Genelde Windows Update bu soruna neden oluyor.

Sistem dosyalarını onarmak için Windows PowerShell'i "yönetici olarak çalıştır"ın. Ve akabinde aşağıdaki komutları uygulayın:

Kod:
SFC /SCANNOW

Enter.

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /SCANHEALTH

Enter.

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /CHECKHEALTH

Enter.

Kod:
DISM.EXE /ONLINE /CLEANUP-IMAGE /RESTOREHEALTH

Enter.

Sonrasında sistemi yeniden başlatın. Windows Update mutlaka açık olmalı. Hem güvenlik hem performans bakımından.

Tamamdır yapıyorum.

Geri
Yukarı