Windows 8.1 Mavi Ekran Stop Code: Memory Management Hatası

Kara789

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Ben bilgisayarımı formatlamak istiyorum fakat tuhaf bir şey ile karşılaştım. Normalde hiç olmayan bir mavi ekran hatasını format başlangıcında aldım. Bilgisayarı kullanırken daha önce hiç mavi ekran almadım ama şimdi formatlarken mavi ekran hatası geliyor. Memtest ile belleklerimi kontrol ettim bir sorun gözükmüyor. Bilgisayarımda Windows 8.1 Pro yüklü ve Windows 7'ye düşürmek istiyorum. Bilgisayarımı USB bellekten başlatınca mavi ekran hatası alıyorum. Stop Code: Memory Management hatası. Çözümünü bilen var mı acaba?

Asus X502S
İntel Celeron N3060 - 1.6Ghz
Windows 8.1 Pro
4GB Ram - 500Gb HDD

Son düzenleme:
Kurmaya çalıştığınız Windows 7 sürümünün 64 bit olduğundan emin olun. BIOS ayarlarından Boot seçeneklerinden CSM (Compatibility support module) açık olduğundan ve operating systemden legacy operating system ya da Other OS seçeneğinin seçiniz. Bence böyle bir Laptop'a UEFI Windows 10 kurulumu yapmak en mantıklısı olacaktır.

Windows 7 64 bit bundan eminim daha önce de yüklemiştim. BIOS ayarlarından CSM modunuda Enable yaptım. Diğer dediğiniz seçeneği bulamadım. Operating System kısmı yok maalesef. Denedim yine olmadı :/
Formata başlayamadan veriyor hemen hatayı. Flashtan başlatıyorum. Windows simgesi çıkıyor. Tam yükleme ekranına geçerken hemen hatayı veriyor ve resetliyor kendini.

Acaba sorun BIOS'ta filan olabilir mi ? BIOS Güncellemesi yapmalı mıyım ?

Yok mu başka çözüm önerisi olan arkadaşlar ?

Maalesef CD-Rom yok bilgisayarımda. Farklı 2-3 tane flash ile farklı işletim sistemi ISO'ları denedim. Daha önce kullandığım çalıştığıını bildiğim ISO'lar. Fakat yine olmadı. HDD çıkartıp başka bir bilgisayara taktım. Orada format adımlarına geçtim. fakat bilgisayarımda yine aynı sorunla karşılaşıyorum. :/

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı