Windows 8.1 Metro Uygulamaları açılmıyor

• Konuyu başlatan Xen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 19B

Xen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba.

Şimdi yardım lazım arkadaşlar. Bilgisayarımı ilk aldığımda windows 8'di ve uygulamalar çalışıyordu. Ama daha sonra çoğu açılmamaya başladı. Sonra windwos 8.1'e yükselttim. İyi hoş ilk başta uygulamalar sorunsuzdu ama sonra gene bozuldular bu sefer hiç açılmıyorlar. Yani açılacakmış gibi oluyor ama olmuyor. Beni ya metroya (hiç bir şey gözükmüyor sadece mavi düz bir renk) ya da masaüstüne atıyor. Ancak sol üstte o uygulama duruyor. Ona tıklıyorum ama o sol üstteki simgenin üstünden çekildiğim anda tekrar kapanıyor ve oraya geri çekiliyor. Sanırım açık bir şekilde anlattım bu forumda bulunan SFCScannow denedim nafile. İnternet Explorer varsayılan yaptım gene sonuç hüzün. Bir kaç çözüm daha denedim ama olmadı.

Şöyle bir şey daha var. Benim kişisel bilgisayar ayarları açılmıyordu gene aynı şekildi onu çözdüm yeni hesap açmayı deniyorum olmuyor. Hesap ekleye tıklıyorum hiç bir tepki yok. Denetim masasında iste kendi ana hesabım, Guest ve ASP.NET Machine Account diye bir şey var buna hiç giremiyorum yani o şifreyi girdiğimiz yerde geri gelemiyorum orada hiç bir şey yok. Guest'i açtığım zamanda onda internete bağlanamıyorum ve metroda hiç uygulama yok. Çok uzun oldu ama arkadaşlar lütfen yardım. baştan sona anlattım.

- - - Güncellendi - - -

Guesti açtım mağazaya tıkladığımda bu uygulama açılamıyor altında ise Windows ile ilgili bir sorun mağazanın açılmasını engelliyor. Kişisel bilgsayarınızı yenilemek sorunu çözebilir yazıyor. Altında yenile yeri var tıkladığımda bilgisayar ayarları açılıyor ama Guest buna izin olmadığı için direk kapanıyor :(( Ana hesabımda bu hata olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüklü diye biliyorum. Update ayarları her zaman açık ve tarattığımdada bilgisayar ayarlarındaki yerden güncel yazıyor.

Bilgisayarınızda arayüz ile alakalı bir dosya silinmiş olabilir. Bence en temizi format atmak hem bilgisayarınız rahatlar hemde sorunlardan kökten kurtulursunuz.

İlk başta sorun olmayıp şimdi varsa virüs girmiş olabilir,çöp programlar kurmuş olabilirsiniz. Ağırlaşmıştır yani. 7'ye geri dönmeyin. Windows 8.1'e formatlayın. Güvenmediğiniz programları da kurmayın.

Ekran kartınızı güncellemiyorsunuz, virüs sokuyorsunuz, ayarları kurcalıyorsunuz, aktivatör kullanıyorsunuz ve bir şekilde zor olanı yapıp uygulamaları bozmayı başarıyorsunuz. Bu aracı çalıştırın, düzeltecektir:

Uygulama sorunlarını giderme

Windows 8.1, Windows RT 8.1 için geçerlidir

Birçok durumda, uygulamayla ilgili bir sorun varsa Windows Mağazası sizi otomatik olarak bilgilendirir ve sorunu düzeltmeye çalışır. Bir uygulamayla ilgili sorun yaşamaya devam ederseniz veya Mağaza'yı açamıyorsanız Uygulama sorun gidericisini çalıştırmayı deneyin. Bu araç, uygulamalarla ve Mağaza'yla ilgili bazı sorunları otomatik olarak tanımlayıp düzeltebilir. Yalnızca İngilizce sürümü mevcuttur ancak herhangi bir dili çalıştıran bir bilgisayarda çalışır.

Sorun gidericiyi çalıştırmak yardımcı olmuyorsa uygulamayı kendiniz düzeltmek için aşağıdaki birkaç yöntemi deneyebilirsiniz.
Notlar

• Microsoft başka şirketlerin oluşturduğu uygulamalar için teknik destek vermez. Teknik destek için yayımcıyla iletişim kurmanız gerekir.
  • Bazı durumlarda bir uygulama Kullanım Koşullarını ihlal ettiği için Windows Mağazası’ndan kaldırılabilir. Böyle bir durum meydana geldiğinde, uygulamanın bundan böyle Mağaza’da olmayacağını ve artık bilgisayarınızda çalışmayacağını bildiren bir e-posta alırsınız.

Bilgisayarınızın güncel olduğundan emin olma

Bilgisayarınızda en son güncelleştirmelerin yüklü olduğundan ve virüsten koruma programınızın uygulamanın çalışmasını engellemediğinden emin olun. Bilgisayarınız için güncelleştirme yükleme hakkında daha fazla bilgi için bkz. Windows Update: Sık sorulan sorular.

Uygulamanın Windows Güvenlik Duvarı tarafından engellenmediğinden emin olma

Varsayılan olarak, bilgisayarınızı daha güvenli kılmak amacıyla bazı uygulamalar Windows Güvenlik Duvarı tarafından engellenir. Uygulamanın düzgün çalışabilmesi için güvenlik duvarı üzerinden bilgi almasına izin vermeniz gerekebilir. Daha fazla bilgi için Başlangıçtan sona Windows Güvenlik Duvarı sayfasında "Uygulamanın güvenlik duvarı üzerinden bilgi almasına izin verme" bölümüne bakın.

Sistem yöneticinize başvurma

Bilgisayarınız okul, resmi kurum veya işletme gibi bir kuruluştaki ağın parçasıysa, sistem yöneticiniz Grup İlkesi kullanarak belirli uygulamaların kullanımını kapatmış olabilir. İhtiyaç duyduğunuz bir uygulamayı kullanmanıza Grup İlkesi’nin engel olduğunu düşünüyorsanız sistem yöneticinize başvurun.

Uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olma

Uygulamanızı güncel tutmak, çalışmasını sürdürmeye yardımcı olmanın bir yoludur. Windows Mağazası’nda otomatik uygulama güncelleştirmelerinin açık olmasını sağlayarak bunu yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için bkz. Otomatik uygulama güncellemelerini açma.

Uygulama lisanslarını eşitleme

Uygulama lisansının bilgisayarınıza yüklü lisansla aynı olmaması durumunda uygulama çalışmayı durdurabilir.
Uygulama lisanslarınızı eşitlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

• Windows Mağazası'nı açmak için Başlangıç ekranında Mağaza öğesine dokunun veya tıklayın.
  • Parmağınızı ekranın sağ tarafından içeri doğru kaydırın ve Ayarlar'a dokunun.
    (Fare kullanıyorsanız ekranın sağ alt köşesine gidin, fare imlecini yukarı çıkarın ve Ayarlar'a tıklayın.)
  • Uygulama güncelleştirmeleri’ne dokunun veya tıklayın.
  • Lisansları eşitle’ye dokunun veya tıklayın.

Uygulamayı yeniden yükleme

Uygulamalarınız güncelse ve lisanslarınız eşitlendiyse sorunu düzeltmek için uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz.
Uygulamayı yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

• Başlangıç ekranında, kaldırmak istediğiniz uygulamayı aşağı çekin veya sağ tıklayın, Kaldır’a ve tekrar Kaldır’a dokunun veya tıklayın.
  • Windows Mağazası’nı açmak için Mağaza’ya dokunun veya tıklayın.
  • Ekranı üst kenarından aşağı doğru çekin, sonra Uygulamalarınız’a dokunun. (Fare kullanıyorsanız sağ tıkladıktan sonra Uygulamalarınız’a tıklayın.)
  • Yüklemek istediğiniz uygulamaya ve sonra Yükle’ye dokunun veya tıklayın.

Uygulama yayımcısıyla iletişim kurma

Bir uygulamayla sorun yaşamaya devam ediyorsanız, yardım için uygulamanın açıklama sayfasında listelenen destek bilgilerini kullanarak uygulama yayımcısıyla iletişim kurun.
Yayımcının uygulama destek bilgisini görüntülemek için şu adımları izleyin:

• Windows Mağazası'nı açmak için Başlangıç ekranında Mağaza öğesine dokunun veya tıklayın.
  • Uygulamayı arayın ya da göz atarak bulun, sonra da dokunun veya tıklayın.
  • Uygulamanın açıklama sayfasının Ayrıntılar bölümüne gittikten sonra Daha fazla bilgi edinin altından uygulamanın destek bağlantısına dokunun veya tıklayın. Bağlantı, destekle iletişim kurmanız için bir e-posta iletisi açar veya sizi destek Web sitesine götürür.

Windows forumuna soru gönderme

Yayımcılardan istediğiniz bilgileri bulamıyorsanız, Windows kullanan diğer insanlardan yanıt almak için sorularınızı Windows forumuna göndermeyi deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı