Windows 8.1 Minecraft sorunu

Elgün

Hectopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar ben Windows 8.1 kullanıyorum. Forumda bulunan kişilerin zaten çoğu Windows 8.1 öneriyor ve bende öneriyorum. Ama Windows 8.1 Minecraft sorunu var. Bu sorun sadece bende yok, Google ile arattığımda yüzlerce konu geliyor ama hiç biri çözüm değil. Ve ben eskiden Windows 7 kullandığım zamanlar oyun en yüksek ayarlarda çalışıyordu ama Windows 8.1 geçince oyun açılmaz oldu.

Sorun tam olarak böyle, oyunu çalıştırıyorum başta oyunun arka planı gözüküyor ama düğmeler gözükmüyor (arka plan çok küçük boyutlarda) ama düğmeler yerinde ben rastgele tıkladığımda oyunun penceresi kararıyor ve bende kapatıyorum.

Resim:
resim.jpg

Öncelikle daha önce Minecraft oynamadım, bu oyunun korsanı olur mu olmaz mı bilmiyorum. Oyun orjinal mi ? Bu sorunun basit çözümü de olabilir, ben bi derinlerden başlayayım. :) Ekran kartı sürücünüz ve tüm sürücüler güncel mi ? Ayrıca saatiniz yanlış, sorun bundan da kaynaklanabilir. Tüm windows güncelleştirmeleri yapılı mı ? Framework 3.5, 4.5, 4.5.2 kurulu mu ? Directx güncel mi ? Oyun kurulurken windows defender açık mıydı ? Oyunu silip baştan kurdunuz mu ? Vcredist 2005, 2008, 2010, 2012, 2013 kurulu mu ? Ayrıca tüm sistem özelliklerinizi de belirtir misiniz ?

1. Tüm sürücüler güncel.
  2. Azerbaycanda oturuyorum saatim doğru.
  3. 52 güncelleştirme yüklü.
  4. Framework 3.5 , 4.5 kurulu 4.5.2 olduğunu bilmiyordum hemen indireceğim.
  5. DirectX güncel.
  6. Evet, ama oyun tam kuruldu.
  7. Hayır, silip baştan yüklemedim.
  8. Minecraft VCRedist gerektirmiyor ama kurulu.

3) 53 değil, 83 güncelleştirme kurulu olması lazım. Windows 8.1 update 3 mü kullanıyorsunuz ?

6) Siz yine de defender'ı kapatın, imzamdan Revo'yu indirin, oyunu silin kalıntı kalmasın, ardından tekrar kurun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı