Windows 8.1 Pro mağaza güncelleme yapmıyor

Windows 8.1'in güvenlik güncellemesi desteği 2023'e kadar devam ediyor. Fakat mağazayı saldılar artık adamlar. Metro uygulamalarının bazıları artık çalışmıyor. Hava durumu, haber, yeme-içme gibi uygulamalar artık desteklenmiyor gibi hatalar veriyor açınca. (en azından bende veriyor) Ben 2023'e kadar kullanacağım beni sadece hava durumunun açılmaması üzüyor zaten. Mağazada düzgün uygulama da yoktu.

Windows 8.1'in güvenlik güncellemesi desteği 2023'e kadar devam ediyor. Fakat mağazayı saldılar artık adamlar. Metro uygulamalarının bazıları artık çalışmıyor. Hava durumu, haber, yeme-içme gibi uygulamalar artık desteklenmiyor gibi hatalar veriyor açınca. (en azından bende veriyor) Ben 2023'e kadar kullanacağım beni sadece hava durumunun açılmaması üzüyor zaten. Mağazada düzgün uygulama da yoktu.
Windows 8.1 mağazasını Windows 10/11 mağazasına güncellememişler bile.

Yapmayacaklar da büyük ihtimal. En son geçen ay kullandığımda Windows 10 mağazası da Windows 11'e benzemiyordu.

Windows 8.1'in güvenlik güncellemesi desteği 2023'e kadar devam ediyor. Fakat mağazayı saldılar artık adamlar. Metro uygulamalarının bazıları artık çalışmıyor. Hava durumu, haber, yeme-içme gibi uygulamalar artık desteklenmiyor gibi hatalar veriyor açınca. (en azından bende veriyor) ben 2023'e kadar kullanacağım beni sadece hava durumunun açılmaması üzüyor zaten. Mağazada düzgün uygulama da yoktu.

Bende 2023'e kadar kullanacağım aga. Windows 10 çok RAM tüketiyor Windows 11 de öyle.

Windows 8.1 mağazasını Windows 10/11 mağazasına güncellememişler bile.

Ya çalışsa ben ona da razıyım bu böyle çok sıkıntı.

Bende sorun olmazsa 2023'e kadar kullanmayı düşünüyorum. Şu başlat menüsü, görev çubuğu simgelerinin boyutu falan çok hoşuma gidiyor.

Bende sorun olmazsa 2023'e kadar kullanmayı düşünüyorum. Şu başlat menüsü, görev çubuğu simgelerinin boyutu falan çok hoşuma gidiyor.

Hem onların boyutu var hem de RAM kullanımı çok aşağı seviyelerde Windows 10 kullandım uzun süre RAM kullanımı hat safha da idi boşta %40-50 RAM kullanıyordu. Bilgisayarın açılması 18 saniye sürüyordu ortalama Windows 8 de 10 saniye falan sürüyor.
Sen yanlış yerdesin galiba.

Aga sen iyi misin git benim yazdığım ilk mesajı 15-20 kez falan oku.

Bende 3.25 GB RAM var. Windows 10 Home'da her şey kapalı, sadece sistem işlemleri açıkken %30 ile %50 arası RAM kullanımı oluyordu, genelde %40-45 civarlarındaydı. Windows 8.1 Pro'dayım şuanda Microsoft Edge, Minecraft 1.8.9 ve Discord açık %64 RAM kullanımı var yine 3.25 GB RAM ile.

Bende 3.25 GB RAM var. Windows 10 Home'da her şey kapalı, sadece sistem işlemleri açıkken %30 ile %50 arası RAM kullanımı oluyordu, genelde %40-45 civarlarındaydı. Windows 8.1 Pro'dayım şu anda Microsoft Edge, Minecraft 1.8.9 ve Discord açık %64 RAM kullanımı var yine 3.25 GB RAM ile.

Bende de 8 GB RAM var ama Windows 10 ortalama 4-6 GB arasında RAM kullanımı yapıyordu. Her ne kadar ben bir uygulama açınca RAM kullanımını düşürse de boşta öyle yapması yüzünden laptop çok ısınıyordu. Ki dünya da ki herkes laptopların çok ısındığını bilir buna rağmen böyle olunca bende ondan geçtim ve bende Win8.1 Pro kullanıyorum FPS değerlerim olsun RAM kullanımlarım veya başka bir şey olsun hiç fark etmeksizin daha iyi performans veriyor. Bu arada 3.25GB RAM nasıl oluyor 3-4 slot mu var bilgisayarınızda?

Donanıma ayrılmış RAM sorunu yüzünden 3.25 GB kullanabiliyorum. Normalde 4 GB takılı, 2 slot var.

Geri
Yukarı