Windows 8.1 RTM ISO dosyasını USB'ye Yazma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Windows 8.1 RTM ISO dosyasını USB belleğe yazmak için Windows 7 USB/DVD Download Tool kullanabilirsiniz. Programın her yerden indirilen sürümü çalışmıyor! Aşağıdaki bağlantıdan indirirseniz 8.1 RTM ISO dosyalarını desteklediğini göreceksiniz:

Windows 7 USB/DVD Download Tool - Home

Rehber için:

Aracı çalıştırdığınızda karşınıza ilk olarak şu pencere çıkacaktır:

Buradan “Browse” diyerek bilgisayarımızdaki ISO dosyasını seçin ve “Aç”a tıklayın:

ISO dosyasını seçtikten sonra “Next” deyin ve burada ISO dosyasını yazmak istediğiniz cihazı seçin. Örneğin USB bellekten kurulum yapacaklar için USB :

USB cihazınız takılıysa yazılım da görecektir. Takılı değilse belleği takın ve soldaki “Refresh” simgesine tıklayın:

“Beğin Copying” dediğinizde yazılım sizi cihazın bütün içeriğinin silineceği konusunda uyaracaktır. Varsa dosyalarınızı yedekleyin ve akabinde “Erase USB Device” diyerek USB’yi formatlayın.

Bu işlem bitiminde araç otomatik olarak dosyaları USB’ye yazmaya başlayacaktır.

İşletm bitip Backup Completed dediğinde aracı kapatabilirsiniz.

Peki ben orjinal Windows 8 işletim sistemi lisansımı girerek bunu kullanmaya devam edebilir miyim?

Ben BIOS'tan DVD'yi öne alabiliyorum fakat USB gözükmüyor.

Ben daha önce usb ye yazmıştım ama windows logosunda takılıp kaldı. Bunu bi hata olarak görmeliyim. Yoksa iso dosyası hatalı olabilirmi diye düşündüm. Şuan başka bi iso dosya indirerek kuracam bakalım bu kez olacakmı. Eğer yine aynı yerde taklırsa ne yapmalıyım?

Başka ISO ile denemenize gerek yok. Önce farklı bir USB ile deneyin. O da olmazsa BIOS güncelleyin. Windows 8 kurmak için BIOS güncellemesi yapmanız şarttır. Tabi kurulmuyorsa.

Ayrıca benim sorunumu da Hard Drive Disk'ten USB'mi öne alarak çözdüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
6vt7e.png

Böyle bir hata alıyorum. 2 USB ile denedim 2sinde de bu hatayı aldım. Nasıl yapabilirim?

Dosyalar kopyalanmış. Boot etmeyi denemediniz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı