Windows 8.1 Sınırlı internet sorunu

Nusret Çakır

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sosyal sakinleri. Dün bir arkadaşımın bilgisayarına Windows 8.1 x64 Pro sürümünü temiz kurulum yaparak kurdum. Herşeyi sıkıntısız bir şekilde kurdum yükledim. Bilgisayar benim evimdeki ve komşunun kablosuz ağına sıkıntısız bir şekilde bağlanıyor. Ancak arkadaşımın modemine bağlanınca sınırlı internet uyarısı veriyor. Modemde bir sıkıntı olduğunu düşündüm ve kendi bilgisayarımı götürüp bağlandım ve bir sorun yaşamadım. Benim yaşamadığım gibi evde aynı modeme bağlı 2 bilgisayar ve 3 telefon sorunsuz olarak bağlanıyor.Gerçekten beynim yanmış durumda. Sorun nerede olabilir?

Yaptıklarım:
1. Komut satırına "netsh winsock reset" yazdım ve bilgisayarımı yeniden başlattım olmadı.
2. Kendi destek sitesindeki sürücüyü yükledim olmadı.
3. Formattan sonra ekstra herhangi birşey yüklemeden denedim olmadı.
4. Sorunları gider yaptım olmadı.
5. Driver Booster 2 kullanarak sürücüleri güncelledim olmadı.

Merhaba sosyal sakinleri. Dün bir arkadaşımın bilgisayarına Windows 8.1 x64 Pro sürümünü temiz kurulum yaparak kurdum. Herşeyi sıkıntısız bir şekilde kurdum yükledim. Bilgisayar benim evimdeki ve komşunun kablosuz ağına sıkıntısız bir şekilde bağlanıyor. Ancak arkadaşımın modemine bağlanınca sınırlı internet uyarısı veriyor. Modemde bir sıkıntı olduğunu düşündüm ve kendi bilgisayarımı götürüp bağlandım ve bir sorun yaşamadım. Benim yaşamadığım gibi evde aynı modeme bağlı 2 bilgisayar ve 3 telefon sorunsuz olarak bağlanıyor.Gerçekten beynim yanmış durumda. Sorun nerede olabilir?

Yaptıklarım:
1. Komut satırına "netsh winsock reset" yazdım ve bilgisayarımı yeniden başlattım olmadı.
2. Kendi destek sitesindeki sürücüyü yükledim olmadı.
3. Formattan sonra ekstra herhangi birşey yüklemeden denedim olmadı.
4. Sorunları gider yaptım olmadı.
5. Driver Booster 2 kullanarak sürücüleri güncelledim olmadı.
Arkadaşının bilgisayarında Killer Ethernet var mı?

Bugün birebir sorun bir arkadaşımın başına geldi. Öncelikle tavsiyem sen Windows 10 64 Bit kur.

Benim çözüm için denediklerim:
Recep abi bu sorun bende de vardı. Killer Ethernet ile beraber yüklenen bazı uygulamalar bu soruna neden oluyordu. Sadece sürücü dosyalarını yüklediğim zaman sorun çözülmüştü.

Bugün birebir sorun bir arkadaşımın başına geldi. Öncelikle tavsiyem sen Windows 10 64 Bit kur.

Benim çözüm için denediklerim:

Killer Ethernet yok bilgisayarda. Dediklerinizi deneyeceğim. Bilgisayarın modeli Acer Aspire E1-571.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Windows 10'a güncellemeden modem arayüzünden Recep Baltaş'ın dediği gibi 802.11n Only Mode'a aldım sorunum çözülmedi. Buna ilaveten olarak resimdeki gibi modem arayüzündeki "Yanband Kontrolü" seçeneğini "Aşağı" olacak şekilde değiştirdim ve sorunu çözdüm.

Teşekkürler @Recep Baltaş ve Technopat Sosyal.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    4,5 KB · Görüntüleme: 487
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı