Windows 8.1 UEFI Format Başlamıyor

Suleymanozer

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Psikolog
Merhabalar, win 8.1 kurmak için rufus ile uefi bilgisayarlar için GPT bölüm düzenini seçtim ve USB'mi hazır ettim. Boot önceliğimi de USB'ye verdim. Açılışa bastım ve siyah ekran yukarıda yanıp sönen bir tire işreti vardı. Kurulum bir türlü başlamadı. UEFI'den vazgeçip normaldenedim ama yine aynı ekran oldu. Sorunu çözemiyorum, bir türlü format başlamıyor. Ne yapabilirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB değiştirmek kesin çözüm müdür? Bir de yeni bir USB alsam neye dikkat etcem, format için uygun olup olmadığını nasıl anlarım?

Tanıdığınız birindeki USB' yi alıp öyle deneyin. Mesela bende SanDisk Cruzer bir flash bellek vardı. Onunla Format atamıyordum. Daha sonra Toshiba flash bellek aldım, gerekli dosyaları ve ayarlamaları yapıp Boot ettim ve sorunsuz çalıştı. Sizde farklı bir sorun olmuş olabilir. Gidip flash bellek almayın, paranız boşa gitmesin.

İşin aslı dün gidip bir tane 8 GB sandisk cruzer aldım ben de. Alma amacım sadece formattı (boşuna para vermiş oldum). 4gb var bir tane ama 8.1 sığmadı ona. Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Aynı durum mu bilmiyorum ama ben eskiden format atarken kurulum ekranına geçmesi kısa sürüyordu. Fakat şuan formak atarken kurulum ekranına geçmesi 10dk'yı bulabiliyor. Ben hard diskimde sorun olduğunu düşünüyorum.

Aynı durumu bende yaşadım. Kali Linux kurarken aynı yerde takılı kalıyor ama başka işletim sistemi denediğimde kurulum oluyor.

Anladığım kadarıyla flash diskte sorun. Başka pc'ye atmayı denedim onda da olmadı. Dvd'den ya da bşka bir flash diskten bir daha deneyeceğim, bakalım ne sonuç alacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı