Çözüldü Windows 8.1 ürün anahtarı nereden öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atadam4

Decapat
Merhaba, Windows 10'dan 8.1'e geçmiş bulunmaktayım. Kurulumu yaparken kullandığım anahtarı şu an Windows'u etkinleştirmek için kullanmaya çalışıyorum fakat olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Çözüm
Merhaba, Windows 10'dan 8.1'e geçmiş bulunmaktayım. Kurulumu yaparken kullandığım anahtarı şu an Windows'u etkinleştirmek için kullanmaya çalışıyorum fakat olmuyor. Ne yapmam gerekiyor?

Kurulum yaparken kullanıldığı anahtar muhtemelen generic key. Eğer öyleyse kurulumu başlatmak için o lisanslar, Windows'u etkinleştirmek için değil.

Kurulum yaparken kullanıldığı anahtar muhtemelen generic key. Eğer öyleyse kurulumu başlatmak için o lisanslar, Windows'u etkinleştirmek için değil.

Çözüm
Ne hatası veriyor hocam?

Komut istemi (CMD) Yönetici olarak çalıştırıp slmgr /dli yazın karşınıza çıkar.
" Kurulumu geçerken kullandığınız anahtarda genellikle bildirim modunda yazar."

Hangi sürümü kurmaya çalışıyorsunuz?

Windows 8.1'in en hafif sürümü Single Language. İsterseniz onu kurabilirsiniz.

Windows 8.1 Single Language Setup Key Y9NXP-XT8MV-PT9TG-97CT3-9D6TC

Bu key'i okutursanız yüklenir. Sizdeki setup keyi değil, etkinleştirme keyi. O yüzden olmuyor. Hem internettekiler çalışmaz.
Alın ucuza bir OEM veya Retail key.
Edit: Kurulum yapılmış pardon.

Anladığım kadarıyla kurulum ve aktivasyon anahtarı denen şeyler farklı. Böyle bir şeye para veresim yok, ya Win10'a döneceğim ya da Linux kuracağım. Keşke bundan haberim olsaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı