Windows 8.1 üstüne Windows 8.1 pro kurmak ?

Myhecter45

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar alacağım ve içinde sanırım Windows 8.1 single var. Ben bunu değil pro'yu kullanmak istiyorum. Elimde format atacak flash var. Ama Windows 8.1 üstüne kursam sıkıntı yaratabilir mi?
Yardım edebilecek yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayarınız UEFI desteği ile geleceği için UEFI'ya uygun bir flash disk hazırlamış olmanız gerekmektedir. Windows 8.1 Pro'nun edit yapılmamış orijinal iso'sunu veya orijinal DVD'sini kullanmalısınız. Edit yapılmış sürümler sorun çıkarabilir, kurulum işlemi esnasında bölümleri silmeyip sadece üzerinde işletim sistemi bulunan partition'u formatlayarak temiz kurulumu üzerine gerçekleştirebilirsiniz.

Recovery bölümlerini silmediğiniz sürece Single Language sürümüne geri dönüş yapmanız mümkündür, aksi halde Single Language sürümüne geçmek istediğinizde kendiniz kurmak durumunda kalırsınız.

Yeni bilgisayarınız UEFI desteği ile geleceği için UEFI'ya uygun bir flash disk hazırlamış olmanız gerekmektedir. Windows 8.1 Pro'nun edit yapılmamış orijinal iso'sunu veya orijinal DVD'sini kullanmalısınız. Edit yapılmış sürümler sorun çıkarabilir, kurulum işlemi esnasında bölümleri silmeyip sadece üzerinde işletim sistemi bulunan partition'u formatlayarak temiz kurulumu üzerine gerçekleştirebilirsiniz.

Recovery bölümlerini silmediğiniz sürece Single Language sürümüne geri dönüş yapmanız mümkündür, aksi halde Single Language sürümüne geçmek istediğinizde kendiniz kurmak durumunda kalırsınız.

Peki hocam, şimdi ben dokunmatik ekranlı bir laptop alacağım. Windows 8.1 pro'ya has bir özellik kullanmıyorum. Sadece bir arkadaşın tavsiyesi ile pro kuracağım. Fakat korsan olacak sonuçta, buradaki W. 8.1 RTM rehberinden flash ile format atacağım. Ne tavsiye edersiniz? Orjinalinden şaşmamak mı, yoksa korsan Windows 8.1 Pro yüklemek mi ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı