Rehber Windows 8.1 ve 10 sistem derecelendirme yapmak

Hatırlarsınız ki daha önce bloğunu yapmıştım fakat bu sefer görsel destekli ilk rehberim.
Sırayla yönergeyi takip ederek yapabilirsiniz bilgisayarıma Seagate Barracuda 120 SSD takınca sistem puanı 5.9'dan 6.6'ya yükseldi.
Hadi başlayalım.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Windows'dan komut istemini açın.

Ekran görüntüsü 2021-04-19 112207.png

2. Açılan yere winsat formal -restart yazın.

1618821180484.png

3. Enter'a basıp birkaç dakika bekleyin.

1618821272941.png

4. Bitince Windows dosyalarına girip performance dosyasına tıklayın.

1618821551112.png

5. Çıkan dosyalardan winsat'a basın.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6. Sonra datastore'a basın.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7. Çıkan dosyalardan formal yazısı geçene tıklayın Google'ya da Explorer'la açın.

1618821924057.png

8. Çıkan yazılardan systemscore sizin sistem derecelendirmeniz.

1618822142868.png

Derecenizi yazmayı unutmayın, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Etkiliyor, Spotify, Zoom, VS Code, Adobe Acrobat, Edge açıkken yaptım. :D

Hocam bende de Teams'de dersteydim, Valorant yükleniyordu, Spotify açıktı, Chrome 3,5 pencere açıktı, Discord'dan da konuşma yapıyordum :D. Şaşırdım. Bizim 10 yıllık PC'de 6.6 yazıyordu diye hatırlıyorum.

Huawei Matebook D14 kullanıyorum. Arkada Sadece chrome açık olmasına rağmen sonuçlar sanki biraz fazla yüksek geldi gibi. Testin güvenilirliği ne kadar doğrudur acaba? Ya da neye göre ölçüm yapıyor? Bu kadar üstün bir bilgisayar kullandığımı düşünmüyorum çünkü.
asd.png

Huawei Matebook D14 kullanıyorum. Arkada sadece Chrome açık olmasına rağmen sonuçlar sanki biraz fazla yüksek geldi gibi. Testin güvenilirliği ne kadar doğrudur acaba? Ya da neye göre ölçüm yapıyor? Bu kadar üstün bir bilgisayar kullandığımı düşünmüyorum çünkü.
Eki Görüntüle 981586

İyi bence.
Sağlıklı sonuçlar için yük altında yapmayın 0.1 puan fark ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı