Windows 8.1 VirtualBox hatası

Efe Görgülü

Decapat
Adsız.png

Bu sorun bu konu başlığına mı giriyor bilmiyorum ama gerçekten yardıma ihtiyacım var.
Ben YouTube kanalım için şöyle bir şey düşündüm. VirtualBox indirip ordan virüsleri PC'ye kurup çalıştırdıktan sonra nasıl kurtuluruz, ne yapmalıyız ya da nasıl sileriz virüs bulaşırsa neler olur gibisinden şeyler çekip YouTube'ye atacaktım. VirtualBox'u indirdim bir de Windows 8.1 ISO dosyası indirdim. ISO dosyasını seçtim ve başlattım fakat bir hata verdi.

Hata: Deneme (sanal makineye koyduğum ad) makinesi için bir oturum açma başarısız.

Ayrıntılar:

Not in a hypervisor Partition (hvp=0) (VERR_NEM_NOT_AVAILABLE).

Vt-X is disabled in the BIOS for all CPU modes (VERR_VMX_MSR_ALL_VMX_DISABLED).

Sonuç kodu:

E_fail (0x80004005)

Bileşen:

Consolewrap

Arayüz:

Iconsole {872DA645-4A9B-1727-BEE2-5585105B9EED}

Ayarlara girdim, ayarlarda bir sorun var mı diye bakayım dedim, altta geçersiz hata algılandı diyor ve şöyle yazıyor:

Donanım sanallaştırma, anamakine sistemi tarafından desteklenmesine rağmen sistem sayfasının hızlandırma bölümünde etkinleştirildi. Sanal sistemi başlatmak için etkisizleştirilmelidir.

Hata bu. Okuduktan sonra sistem sayfasına gidip hızlandırmayı etkisizleştirmek istedim oradaki yarı sanallaştırma arayüzünü 'yok' yaptım ve donanım sanallaştırma tikini de kaldırdım ama tamam tuşuna basamıyorum basılmıyor, donma falan da yok bildiğiniz tamam tuşu etkisiz halde, basılmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı