Windows 8.1 Wi-Fi bağlantı kopması

cartman89

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Evde 3 bilgisayar var biri 8.1 kurulu diğeri 7. Benim sorunum Wi-Fi olmasına rağmen 8.1 olan cihazlarda bağlantı kopması var. Nette araştırdım denileni yaptım TTNET müşteri hizmetlerinden bilen bir kişi bana bu olayı söyledi, ondan önce haberim bile yoktu sağ olsun bayağı yardımcı oldular. Ama dediği işlemleri yapmama rağmen sorun düzelmedi format attım gene değişen bir şey yok. Download veya online oyun oynarken kopması çok canımı sıkıyor bayağıdır da bu sorunla karşı karşıyayım.

Yardım eden olursa sevinirim
Not: Kuzenimin 8.1 makinesinde kopma olmuyor ama kardeşimle benim bilgisayarda oluyor
Comintrep programını da denedim değişen bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driverları yanlış yüklediysen tabi ki kopma olur. Ben de 5 gün önce kendim düzelttim. Driverları güncelledim. Kendin üretici firmanın sitesinden girerek driverları yükleyebilirsin. :)

Driverları yanlış yüklediysen tabi ki kopma olur. Ben de 5 gün önce kendim düzelttim. Driverları güncelledim. Kendin üretici firmanın sitesinden girerek driverları yükleyebilirsin. :)
yok hocam driverları kendi sitesinden en güncel indirdim:global-download.acer.com/GDFiles/Driver/Wireless%20LAN/Wireless%20LAN_Atheros_10.0.0.263_W81x64_A.zip?acerid=635187318350476562&Step1=NOTEBOOK&Step2=ASPIRE&Step3=ASPIRE%20V3-571G&OS=81P1&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25
en günceli bu en eskiyide kurdum en günceli yalnız şuna dikkat ettim kardeşimle beraber online oyun oynayınca dota cs go vs kopmalarımız çok şiddetleniyo tek oynadığımda hiç bi sıkıntı veya kuzenimlede sadece kardeşimin makinası ile sıkıntı oluyo netteki denilen herşeyi yaptım 2 kez formatladım çözüm bulamadım 2-3 aydır bu sorunu çekiyorum

Oyun oynadığında oluyorsa internetini başka birisi kullanıyor olabilir. Ping değerine bakın. İnternetini başka kişiler ile paylaşıyorsan bu yüzden de olabilir. Ayrıca modeme reset atarmısınız. :)

Oyun oynadığında oluyorsa internetini başka birisi kullanıyor olabilir. Ping değerine bakın. İnternetini başka kişiler ile paylaşıyorsan bu yüzden de olabilir. Ayrıca modeme reset atarmısınız. :)
normal zamandada oluyo hocam 3 farklı modem kullandım yeni aldım değisen bisey yok resetlemeyi cok denedim bizde kopma oldugunda modemde kopma olmuyo ping degerinde bi sıkıntı olmuyor 3 bilgisayarla oynadım kardeşiminki haric onlarla oynayınca yapmıyor yapsada nadir oluyo şu zamana kadar gözlenlediğim 5 makina aktif kullanımda sıkıntı yok ama 2 makina kardeşimle kullanınca ama ortalama bi oyunumuz 20-30dk sürüyosa 2 sefer en az kopma oluyo

windows 8 kurmama rağmen sıkıntı geçmedi hiç bilen yaşayan yokmu bunu laptopu satıcak raddeye getirdi artık

ağ bağdaştırıcısı ayarlarından yapılandır ı seçip güç yönetiminden " windows tasarruf için aygıtı kapatsın" işaretini kaldırın.

ardından güç seçeneklerine gelin ve kablosuz bagdaştırıcı ayarlarınızı maksimum performansa getirin.

bu yolla aralıklı kopmaları engellemiştim ben. aşağıda youtube linki mevcut.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı