Windows 8.1'den Windows 10 yükseltme

baran_glados

Decapat
Yer
İstanbul
RAM
3 GB RAM
SSD veya HDD modeli
Generic USB SD Reader (HDD)
Ekran kartı
intel(r) g33/g31 express chipset family yonga 3100
Anakart
g31m-es2l (gıgbyte)
İşlemci
intel(r) pentium(r) dual cpu e2160 @ 1.8ghz
Merhaba arkadaşlar bu 2. defa konu oluşturdum kimse cevap vermiyor ama neyse ben Windows 8.1'den Windows 10'a geçmek istiyorum fakat Windows 10 ağır bir sistem ama kurmak istiyorum çünkü daha kullanışlı o yüzden sizin yorumlarınızı almak istiyorum iyi mi kötümü neden falan lütfen kısa sürede cevap verirseniz sevinirim.

PC özellikler;

RAM: 3GB RAM.

Ekran kartı: Intel(r) g33/g31 Express chipset family yonga 3100.

Anakart: G31M-ES2l (Gigabyte)

İşlemci: Intel(r) Pentium(R) Dual CPU E2160 @ 1.8GHz

Şu anki işletim sistemi: Windows 8.1 32 Bit
Lütfen yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar bu 2. defa konu oluşturdum kimse cevap vermiyor ama neyse ben Windows 8.1'den Windows 10'a geçmek istiyorum fakat Windows 10 ağır bir sistem ama kurmak istiyorum çünkü daha kullanışlı o yüzden sizin yorumlarınızı almak istiyorum iyi mi kötümü neden falan lütfen kısa sürede cevap verirseniz sevinirim.

PC özellikler;

Şu anki işletim sistemi: Windows 8.1 32 Bit.

Windows 10'u 32 Bit mi kuracaksın?

Oyun oynanmayacaksa kullanılır. Ben 3.25 GB RAM ile Windows 10 kullanıyordum birkaç ay öncesine kadar. Sizden sadece 250 MB daha fazla.

PC özellikler;

Şu anki işletim sistemi: Windows 8.1 32 Bit

Önerilen en az 4 GB RAM bir de işlemciniz bu yükü kaldıramaz büyük ihtimal hocam geçmemenizi tavsiye ederim kullanışlı derken performansınızdan kayıp yaşayabilirsiniz.

Hocam yerinizde olsam Windows 8.1'de kalırım 3 GB RAM Windows 10 için yetmez. Yetse bile çok sıkıntı yaşarsınız.

Eğer işlemcin 64 Bit değilse 32 Bit kurulum yapacaksın. Geçmek istiyorsan buradakiler ne derse boşa. Buna senin karar vermen lazım.

Ayrıca SSD mi kullanıyorsun HDD mi?

Eğer işlemcin 64 Bit değilse 32 Bit kurulum yapacaksın. Geçmek istiyorsan buradakiler ne derse boşa. Buna senin karar vermen lazım.

Ayrıca SSD mi kullanıyorsun HDD mi?

HDD kullanıyor.

Önerilen en az 4 GB RAM bir de işlemciniz bu yükü kaldıramaz büyük ihtimal hocam geçmemenizi tavsiye ederim kullanışlı derken performansınızdan kayıp yaşayabilirsiniz.

Hocam peki ya Windows 7 şu zamanda geçiş yapabilir miyim eğer geçiş yapabilirsem bana önerebileceğiz yani indirilecek yerlerde önerileriniz var mı?

Güncellik olarak daha iyi, arayüzü daha hoş. HDD varsa geçmeyin, hantal çalışacaktır. Bir de oyun oynuyorsanız da geçmeyin, RAM kullanımı biraz fazla gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı