Windows 8.1'den Windows 10'a Geçişte Lisans Kaybolur mu?

DragonG

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. PC her açılışta bu ekran geliyor bir sıkıntı çıkartmıyor ama insan rahatsız oluyor işte. Bir de başka bir konuya değineceğim ama yine win 8.1 ile alakalı. Benim işletim sistemim win 8.1 single language idi. Sonra win 10 home single language'ye yüksettim fakat biraz sorun oldu. Yanlışlıkla win 8.1 nvidia driverini kurdum ve ekran siyah oldu, siyah ekran ne yapsam geçmedi ve kapa aç yaptım. Sonra ise PC'mi başka bir kaynakta yüklü olan win 8.1 pro ile değiştirdim. Ürün etkin değil diyor. (USB ile yaptım formatı. Zaten siyah ekranı götürebilmek için idarelik yükledim.) Şimdi ise win 10 home single laguage'ye geçeceğim. (Yine USB ile yapacağım win 10'a geçmeyi.) Ama benden CD key ister mi? Önceden win 8.1 single language'nin CD keyini bir programla bulmuştum. Win 8.1 single laguage'nin CD keyi win 10 home single laguage'de geçer mi yoksa bu PC'nin CD keyi ürün kimliği, İMEİ ya da anakart gibi bir şeyin üzerine kazınmış mı? Yani windows'un single language olan tüm sürümleri için geçerli mi, CD key istemez mi? (Win 8.1 pro yu yükleyince ilk başta yazdığım sorun geçmedi.) Şimdiden teşekkür ederim ve bu kadar yazı okuttuğum içinde özür dilerim yardımcı olan herkese teşekkürler.

Ne yazık ki Win idarelik olduğundan resmi paintte keserek yaptım.(y):DResimde kırptığım yerlerde yazı yok zaten.

Dosya Ekleri

• IMG_3147.JPG
    IMG_3147.JPG
    404,5 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı