Windows 8.1'den Windows 10'a geçtikten sonra siyah ekran oluyor

Seraelas

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi, yaklaşık yarım saat 1 saat önce C diskimi formatlayıp Windows 10'a yükselttim, bir şey yüklerken sıkıldım ve D diskindeki silinmeyen oyunlardan birisine bakmak istedim, ancak oyun açılınca 10 saniyede bir siyah ekran olup normal haline geri dönüyor, ve bu çok rahatsız edici. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı Sapphire R9 200 series.
İşlemci i7 4790.

Hocam, ekran kartı sürücüsünü kurdunuz mu?

Başlıkta belirttiğim gibi, yaklaşık yarım saat 1 saat önce C diskimi formatlayıp Windows 10'a yükselttim, bir şey yüklerken sıkıldım ve D diskindeki silinmeyen oyunlardan birisine bakmak istedim, ancak oyun açılınca 10 saniyede bir siyah ekran olup normal haline geri dönüyor, ve bu çok rahatsız edici. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Şimdiden teşekkürler.
Ekran kartı Sapphire R9 200 series.
İşlemci i7 4790.
Hocam Revo Uninstaller ile oyunu kaldırıp tekrar temiz kurulum yapar mısınız? Ya da tam tersini yapın hangisi işinize gelirse emin değilim çünkü. Ayrıca sürücüden kaynaklı bir şey de olabilir ama pek sanmıyorum çünkü Windows 10'a geçtikten sonra sürücüler otomatik güncellenir.

Oyunla alakalı değilse bu rehberi uygulayın ve ardından ekran kartı sürücünüzü tekrar yükleyin.

Hocam, ekran kartı sürücüsünü kurdunuz mu?

evet

Oyun korsan mı?

Osu.

Ekran kartının tam modelini verir misiniz? R9 200 serisi ama hangisi? Ona göre size driver linki atacağım.

Tam modeline nereden bakabilirim, DxDiag'da R9 200 series diyor ekran kartının 2 fanı var Dual X yazıyor, 285 olma ihtimali yüksek, fotoğraftaki ekran kartının aynısı.

Driver Booster ile kurdum, hata devam etti

Dosya Ekleri

• resim_2020-12-29_125342.png
    resim_2020-12-29_125342.png
    285,1 KB · Görüntüleme: 16
Driver Booster ile güncellemeye başlamışsınız, geçmiş olsun. Şimdi tekrar temiz kurulum ile Windows'u kurun. Yoksa bu illetten geri dönüş yok. Ek olarak sonra da AIDA64 raporu paylaşın inceleyeyim. Lütfen bir daha bu tarz 3. parti sürücü güncelleme yazılımları kullanmayın. AIDA64 rehberi de aşağıda mevcut.

Driver Booster ile güncellemeye başlamışsınız, geçmiş olsun. Şimdi tekrar temiz kurulum ile Windows'u kurun. Yoksa bu illetten geri dönüş yok. Ek olarak sonra da AIDA64 raporu paylaşın inceleyeyim. Lütfen bir daha bu tarz 3. parti sürücü güncelleme yazılımları kullanmayın. AIDA64 rehberi de aşağıda mevcut.

Yani C diskini tekrar formatlıyacağım değil mi?

AIDA64 raporu üstte, şu anda yapabileceğim ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Yani C diskini tekrar formatlıyacağım değil mi?

AIDA64 raporu üstte, şu anda yapabileceğim ne yapabilirim?
Windows 10'u yeniden temiz kurulum ile kurun ve mümkünse temiz kurulum yaparken herhangi bir şeye dokunmayın. Silinmeyen oyun falan bunları sonra halledersiniz. Oyunu da sonra Revo Uninstaller ile kaldırırabilirsiniz. Sonra yeniden indirirsiniz.

Geri
Yukarı