Windows 8 Ağ Üzerinden Yazıcı Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Mümkün fakat bilgisayarının sürekli açık kalması lazım öbür tarafın senin PC üzerinden çıktı alabilmesi için. Aygıtlar ve Yazıcılar'a gir. Yazıcıya sağ tıkla ve Yazıcı Özellikleri de. Paylaşım sekmesinden yazıcıyı paylaşabilirsin...

Recep abi yapmam gerekenleri sırayla yazabilir misin? Bikeresin de bir forumda bulmuştum ama fazla detaylı anlatılmadığı için yapamadım olmadı yani.

1.Driver her iki bilgisayara da kurulu olması gerekiyor mu?
2.Hangisinde yazıcı paylaşımı açacağım? Yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda mı? Yoksa komut göndereceğim bilgisayarda mı?

Tabi Recep abi :)

En Baştan Başlayalım;

İki bilgisayarı da açtım. Yazıcı bağlı olan bilgisayardan Başlangıç > Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ev Grubu. Sonra yeni bir ev gurubu oluşturdum. Ev grubuyla paylaşılanları değiştir dedim, ve çıkan listede ben sadece yazıcı paylaşımı yapmak istediğim için;

Yazıcılar ve Cihazlar seçeneğini Paylaşılan yaptım ileri dedim ve çıktım. Daha sonra aynı ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan aynı yerlere girdim ve aynı işlemleri yaptım. Kaydettikten sonra bağlı olmayan bilgisayardan Başlangıç > Denetim Masası > Donanım ve

Ses > Aygıtlar ve Yazıcılar dedim ve listede yazıcım gözüktü üzerine tıklayıp kurulumu yaptım ve etkin bir şekle geldi. Sonra test ettim yazdırma işlemi gerçekleşti.

NOT: Ev grubuyla paylaşılanlardaki listede olan Resimler, Videolar, Müzikler, Belgeler onları da etkinleştirir seniz ağ üzerinden istediğiniz bilgisayardan bilgisayara dosya aktarımı yapabiliyorsunuz. :) Denedim bizzat çalıştı...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı