Windows 8 C: Diskinin Dolu Gözükmesi

Mert Eren

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar c diskinde sadece sistem var. Oyun, film falan hepsi d'de fakat 24 gb'lik kısmın sadece 5.19 gb'lik kısmı boş ve Windows 8 kullanıyorum. Sorun nedir acaba bileniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
C: bölümüne 24GB verirsen o kadar dolması normaldir. Eğer C: bölümünde daha fazla alan istiyorsan aşağıda ki adımları izlemelisin. Bu tür konular çok açılmaya başlandı veya aynı kişiler aynı konuyu tekrar açıyor. Bende buna bağlı olarak yakın zamanda rehber açmayı düşünüyorum.
  1. Disk yönetimini açın.
  2. D: bölümüne sağ tıklayın ve birimi küçült seçeneğine tıklayın.
  3. C: bölümünü ne kadar genişletmek istiyorsanız onu yazın. (Örnek: 16GB = 16384MB)
  4. C: bölümüne sağ tıklayın ve birimi genişlet seçeneğine tıklayın.
  5. D: bölümünde ne kadar küçülttüyseniz C: bölümünüde o kadar genişletin.

Sistem geri yükleme dosyaları yiyordur boş alanı. Sistem geri yükleme dosyalarını silip deneyin. Ccleaner ile silinebilir.

Peki nereden silebilirim ?

@Silinen üye d diskini 2'ye böldüm. Bir boş alan çıktı ve c diskine sağ tıklıyorum sadece 'Birimi Küçült' yazıyor. Yani 'Birimi Genişlet' kapalı gözüküyor.

Ben windows 10 kullanıyorum ama 8'dede aynı.

Adsız.png

Hayır denedim fakat olmadı. Ayrıca bir şey farkettim. C diskini her sağ tık yapıp yenile dediğimde disk ya doluyor ya da boşalıyor. Nasıl oluyor bu? Virüs falan mı var yoksa?

Windows Defender adlı programla yapmıştım dün akşam. Birkaç tane buldu sildim onları. Bugün yine aynı sorun halbuki tek yaptığım Facebook'ta gezip Steam'den oyun indirmek. :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı