Windows 8 değerlendirmesi

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Selamlar herkese. Arkadaşlar aramızda Windows 8 kullanan kişiler var. Kendiniz değerlendirecek olursanız, neler söylersiniz ? Yani oyun performansı açısından olsun, gerek görünüm açısından olsun. Görüşlerinizi buraya belirtelim. Bu sayede Windows 8'e geçmek isteyen ancak aklında soru işareti olan kişilere de (bunlardan biri ben!) yardımcı olursunuz.

Kullanmıyorum ancak oyun açısından hiçbir fark yok. Aynı İnternet Cafeler'de söylerler ya oyun konusunda XP daha iyi diye. En az onun kadar bu da yalan. Bileşenlerin güzel olsun her işletim sisteminde aynı performansı alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu şekilde ki, Windows 8, oyun performansı olarak güzel ancak DirectX 9 performansını beğenmedim. Zaten ne gerek var DirectX 11 varken :)

Oyunlardaki FPS değeri arttı diyebilirim. En önemlisi çok hızlı açılıp kapanıyor. Seri bir işletim sistemi, Windows 8'e geçince Windows 7'nin bile yavaş olduğunu anladım :D

Bundan önce Windows 7 64bit kullanıyordum onunla kıyaslamak gerekirse, açılış ve kapanış hızlı. Windows 7 1.5 Gb yakın RAM harcıyordu Windows 8 0.8Gb RAM harcıyor. Uygulama ve programlar arası geçiş Windows 7'ye göre çok hızlı. Ayrıca Windows 7 gibi ikide bir problem çıkarmıyor.

Gerçekten her konuda başarılı bir işletim sistemi, ilk başlarda klasik masaüstünde Windows 7'yi andırsa da performans bakımından daha başarılı. Her ne kadar sürücü sıkıntısı yaşasam da gayet güzel. Oyun performansına gelince Asus GTX 670 DirectCu 2 ile Hitman ve AC 3 de Max 60 Min 35 FPS alıyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı