Windows 8 Driver Sorunu

CoLdWin

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bilgisayarımı toplayalı 5.5 ay falan oldu. İlk açtığımızda Windows 10 UEFI kurulum yaptık. Dün format attırmak için bilgisayarcı bir tanıdığımıza götürdük. Windows 7 atmasını istedim ama Windows 7 yüklemedi bilgisayar hata verdi. Bir dosyayı devamlı ara diye bir uyarı çıkıyordu. Biz de Windows 8 yükle dedik. Yükledikten sonra eve getirdim tekrar bilgisayarı ve açtığımda böyle bir sorun ile karşılaştım. Ekran kartımı güncelleyemedim. Yüklenirken bir sorun oluştu diye bir hata verdi. Resimde de olduğu gibi şu an böyle ve görüntü bağdaştırıcısında ekran kartımın marka ve modeli yazmıyor. Bunun için ne yapmalıyım tekrar format için denediğimizde mavi ekranda recovery diye bir hata alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

123123.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha demin indirdim %100'den sonra bir hata meydana geldi dedi ve iptal etti şimdi tekrar yüklüyorum. UEFI kuracağım ama orjinal kullanmaya malesef imkanım yetmiyor.

3223.png

Böyle bir hata alıyorum.

@THE_MILLER @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın. Yazılım hakkında pek bir bilgim yok imaj nasıl yapacağım. Biraz anlatabilir misiniz. Bir yerde okudum. VPN ile indirin falan diyorlardı. Öyle bir şey mi ?

Microsoft sitesinden ISO dosyasını indirebilirsiniz. Windows 10 Türkçe 64 bit seçeneklerini seçip iso olarak indirdikten sonra USB'ye yazdırmak yerine doğrudan ISO içini sıkıştırma programıyla açıp setup.exe çalıştırıp otomatik olarak seçilen ayarları koruma seçeneğini değiştirip 2. seçenekle temiz kurulum yapabilirsiniz. Otomatik olarak seçilmezse 1. seçenek pasif olacak gene 2. seçenekle temiz kurulum başlatabileceksiniz.

Deneyeceğim. Lakin dün format için taktığımızda mavi ekranda recovery gibi bir hata verdi hata kodunu hatırlamıyorum ama bir dizin c: gibi bir yerde boot.exe gibi bir hata veriyordu. F8 start falan basın diyordu. Örnek bir resim bulduğumda paylaşacağım.

hataaaa.jpg

Bu bilgisayar benim değil ama bunu gibi bir hata veriyor. Hatta boot.exe gibi bir dizinde de yazı çıkıyordu.

Windows açılıyor mu?

Açılıyorsa Windows içinde söylediğim yöntemi deneyin. Sorun çıkarsa hata kodunu paylaşırsınız.

Açılmıyorsa başka bilgisayardan size verdiğim bağlantıdan Windows 10 14393 iso dosyasını rufus ile USB yazdırıp USB ile temiz kurulum yapmayı deneyin.

Ayrıca sabit diskinizin durumunu HD Tune Pro programıyla test edin. Bozuk sektör gibi durumlar sebep oluyor olabilir.

Bilgisayarı normal açabiliyorum bir sıkıntı yok. HD tune ile yapmıştım bir yada iki tane kırmızı nokta çıkmıştı. Eve geçince ilk sizin verdiğiniz linkten deneme yapacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı