Windows 8 etkinleştirmesinde sorun 0xC004F074

uzalan

Kilopat
Yer
kartepe
Beyler Windows 8 64 Bit kurdum ve etkinleştirmeyi denediğimde resimdeki hatayı alıyorum.

Kod:
Windows Professional Edition etkinleştiriliyor...

Hata: 0xC004F074Yazılım Lisans Hizmeti bilgisayarın etkinleştirilemedeğini raporladı. Hiçbir Anahtar Yönetim Hizmeti'yle (KMS) bağlantı kurulamadı. Ek bilgi için lütfen Uygulama Olay Günlüğü'ne bakın.

Etkinleştirmek için;

Komut sistemini yönetici olarak çalıştır, ve kodları gir.

Kod:
Kod:
slmgr.vbs /ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4

Kod:
Kod:
slmgr /skms win8kms4.mooo.com

Kod:
Kod:
slmgr.vbs -ato

En son komuttan sonra onay kutusu çıkana kadar bekleyin. Onay kutusu gelince Windows etkileştirilmiştir.

Yanlış olan nedir? Net bağlantısı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Faydası olur mu bilmem ama buradaki linkten 64 bit kurmuştum etkinleştirmede senin aldığın hatanın aynısını alıyordum. Kafam attı. İngilizce Windows 8 AIO vardı. Ordan pro 64 bit kurdum aynı yöntemleri bir daha denedim etkinleştirildi.

KMS burası oluyor galiba. Adresi değiştiriceksin anladığım kadarıyla. win8kms4.mooo.com bu adres.

slmgr /ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr /skms kms.sjtu.edu.cn
slmgr /skms 147.134.1.42
slmgr.vbs -ato

Son düzenleyen: Moderatör:
KMS burası oluyor galiba. Adresi değiştiriceksin anladığım kadarıyla. win8kms4.mooo.com bu adres.

slmgr /ipk NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4
slmgr /skms kms.sjtu.edu.cn
slmgr /skms 147.134.1.42
slmgr.vbs -ato

Kanka araştırdım buldum, bir kaçtene denedim olmadı. Bunları da yarın denedikten sonra durumu bildiririm.

Malesef olmuyor. Hepsini denedim ama hata veriyor. Yanlışlık yapmıyorum, herşey doğru ama sonunda hata veriyor. Windows 7 kurucam bu gidişle, bir kaç gün daha denedikten sonra Windows 7 dönüş...

Sadece etkinleştiremedim diye Windows 7 kurmak......

Komut satırını yönetici olarak çalıştıracaksınız. Bir de farklı farklı KMS sunucuları deneyeceksiniz. Eninde sonunda olacaktır.

Kod:
whwebsolution.no-ip.org:80
fourdeltaone.net
kmsforwin8.xicp.net
win8kms4.mooo.com

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı