Windows 8 Format Atarken Ekran Donuyor

SuperFan

Hectopat
Daha fazla  
Dün Torrent'den Windows 8.1 .iso uzantılı bir dosya indirdim. WintoBootic programıyla flash belleğimi formatladım ve iso dosyasını üzerine yazdım. Bilgisayar açılırken F9' a sürekli bastığımda -Removable - Hard Disk - CDROM adında 3 tane alt alta seçenek çıkıyor. Removable den SanDisk Cruzer yani USB belleğimi seçiyorum, bekliyorum ve W8' in yeni kare logosu geliyor fakat hiç yükleme ekranı olmuyor. Bekliyorum hiçbir değişiklik yok. Ne yapmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
NTFS hakkında bir bilgim yok ve nasıl yazılacağı konusunda. Bunu açıklayabilir misin ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler onu indirmeden önce sistemde 5-10 dakika bir bekleyeyim.

UEFI yoksa FAT32 yapmak zorunda değilsiniz, NTFS olarak kalsın. Ayrıca o logoda çok bekler eski sistemlerde, 5-10 dakika beklediniz mi orada? ISO'yu buradan indirin ve Rufus ile yazdırın, sisteminizin UEFI desteği yoksa siz ilk seçeneği seçeceksiniz:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları | Technopat Sosyal
Dediğiniz gibi oldu.Sistemim eskiydi ve 5-10 dakika bekledim. Fakat Dil olarak Türkçe seçeneği yoktu. Sadece ülke seçebiliyordum. Serial kısmına eldim torrentteki seriali girdim ve kabul etti fakat indirmeyi reddettim çünkü aklıma takılan bir soru vardı. Şimdi şu an da ben bu yazıyı W7 de yazıyorum Her şey Harddisk de çok önemli fotoğraflar aile fotoğrafları gibi. W8 i usb bellekten format atarsam Harddisk teki tüm dosyalar gidecek mi ? Bir yerde birisi gidecek sonra W8 den sistem geri yükleme yapacaksın demişti. Doğrulu nedir ? Kurmamamın bir sebebi de ingilizce olmasıydı. Baktığıma göre verdiğiniz linkte Türkçe seçeneği var ufaktan onu indirmeye koyuluyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı