Windows 8 kurarken 0xc0000221 hatası

Burak Tamer

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle technopat'ın uzun zamandır takipçisiyim ama foruma yeni geldim ve forumda cok aramama rağmen bu konu hakkında bir şey bulamadım. Varsa eğer çömezliğimi mazur görün. Başlıkta da belirttiğim gibi Windows XP'den 8'e geçmek için bir Windows 8 DVD'si hazırladım ve kurulum sorunsuz bir şekilde başladı.

Dil seçimidir sonra disk oluşturmadır kurulumlardır sorunsuz gerçekleşti. Sonra PC yeniden başlattı ve ekranda bu hata belirdi. Çözüm bulan ve ya bilen varsa yardim etsin bana lütfen.

2014-06-28 17.28.31.jpg

2014-06-28 17.28.31.jpg

2014-06-28 17.28.31.jpg

Evbda.sys, Broadcom NetXtreme II 10 GigE VBD (Virtual Bus Driver), yani Sanal Veriyolu Sürücüsü.

Bunun sorunla ne alakası var derseniz iki ihtimal var:

• Kurulum yaptığınız diskte bozuk bir alan var ve bu sürücü de o bozuk alandan okunamıyor. HD Tune 5.50 ile Health bölümünden bir ekran görüntüsü koyun.
  • İkinci ihtimal ise evbda.sys sürücüsü devreye sokulmaya çalışıldığında uyumsuzluk sorunundan ötürü sisteminizdeki aygıt ile çakışma yaratıyor ve mavi ekran veriyor. Bu durumda BIOS güncellemesi veya aygıtın BIOS'tan devre dışı bırakılması sorunu çözebilir.
Sistem özelliklerinizi ayrıntılı olarak yazar mısınız. Sabit diskiniz kaç yıllık ?

biraz geç oldu abi cevap verir misin bilmiyorum vermezsen de canın sağ olsun ben bu pc den umudumu kestim zaten.

Dosya Ekleri

• 2014-12-14 14-31-34 Ekran görüntüsü.png
    2014-12-14 14-31-34 Ekran görüntüsü.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 689
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı