Windows 8 Pro Kodu Windows 10 da Çalışır mı?

emrecan08

Hectopat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
acil tıp teknisyeni
Elimde yaklaşık 2 yıl önce aldığım windows 8 pro kodu var.
Yeni sistem topladım.
Windows 10 pro kursam sisteme,bu kodu kullanabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
"Windows 8 pro"-"windows 8.1 pro" aynı yolamı çıkıyor. yani araştırdığıma göre windows8 değilde heryerde 8.1 indirme linkleri var . 8.1'de kullanabiliyor muyum peki ?

Yabancı forumlarda kısa bir araştırma yaptım. Kurulum sırasında kabul etmeyeceği ancak windows üzerinden etkinleştirme sırasında kabul edeceği söylenmiş. Ve kurulumda girmek için şu key verilmiş:

334NH-RXG76-64THK-C7CKG-D3VPT Core
XHQ8N-C3MCJ-RQXB6-WCHYG-C9WKB Professional

Not: Bu keylerin windows'u aktive etmediği, sadece kurulumda girilen geçici keyler olduğu söylenmiş. Ayrıca bu keyler sosyalde de paylaşılmış.

Sanırım anladım. windows 8.1 kurulurken bunları giricem. Sonrasında windowsun içinden elimdeki windows 8 pro kodunu girip sistemimi orjinal hale getirmiş olucam. Doğrudur değil mi ?

Elindeki 8.1 lisansı ile 8.1'de iken media creation aracı ile windows10'a yükseltme yap. Daha sonra win10'a geçtiğinde vereceği lisans kodu ile sıfırlama yapabilirsin. Ben home basic sürümünde uyguladım aynı işlemi

Doğru anlamışsın. Aynen öyle.

Elindeki 8.1 lisansı ile 8.1'de iken media creation aracı ile windows10'a yükseltme yap. Daha sonra win10'a geçtiğinde vereceği lisans kodu ile sıfırlama yapabilirsin. Ben home basic sürümünde uyguladım aynı işlemi

Windows 10'a yükselttikten sonra size verdiği key herkesin elinde olan key. İnternette keyinizi aratırsanız çıkacaktır. Donanım bazlı yükseltme yapıyor. Yani bir bilgisayarda yükselttiğiniz zaman ömür boyu o bilgisayarda kullanılabilir oluyor.

Ama işin ilginci bunu korsan sürümler bile yapabiliyor. Windows şu lisans işini çok saçma yaptı. Yükseltene kadar anamız ağlıyor!

Doğru anlamışsın. Aynen öyle.

Windows 10'a yükselttikten sonra size verdiği key herkesin elinde olan key. İnternette keyinizi aratırsanız çıkacaktır. Donanım bazlı yükseltme yapıyor. Yani bir bilgisayarda yükselttiğiniz zaman ömür boyu o bilgisayarda kullanılabilir oluyor.

Ama işin ilginci bunu korsan sürümler bile yapabiliyor. Windows şu lisans işini çok saçma yaptı. Yükseltene kadar anamız ağlıyor!
Evet kod genel bir kod ama orjinal gibi kullanabileceğimi düşünüyorum umarım yanılmam çünkü çözene kadar çok uğraştım Eski bir laptop'daki windows 7 basic kodu ile kendi bilgisayarıma w7 kurudm yükseltme yaptım ve sonra sıfırladım. Hatta telefon ile etkinleştirme istedi onuda yaptım. Bakalım zaman neler göstericek.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı