Windows 8 Pro Lisansı ile 8.1'i Etkinleştirme

bjkkan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar öncelikle. Ben bilgisayarımı servise göndermiştim. Bana ulaştığında bilgisayarıma Windows 8.1 Single Language işletim sistemi yüklü olarak geldi. Ama benim Windows 8 Pro lisansım var ve bu 8.1'de etkinleştiremiyorum. Ne yapabilirim? Windows 8 yükleyip mi etkinleştirmem lazım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 Pro indirip onu kuracaksınız. Ondan sonra da 8.1'e yükselteceksiniz. Benim bildiğim böyle etkinleştirebilirsiniz elinizdeki key'i. Oradan W10'a sıçrama şansınız dahi olabilir yükseltme işi varsa hala.

Arkadaşım sürümü PRO'ya yükseltebilirsin.
Home'den ben PRO'ya bu şekilde geçmiştim.
Lisans aktifleştirme kısmından bu bilgisayarı yükselt gibi bir seçenek vardı.

Zaten Windows 8'deyken çevrimiçi olarak güncelleme uyarısı çıkıyor, eğer bilgisayarımı yeniden başlat seçeneğini seçerseniz Windows 8.1'e geçiş yapıyor. Yani uzun lafın kısası şu an ki sürüm ile Windows 10'a geçiş yapabilirsiniz.

Merhaba.
Windows 10 TH 2 ile temiz kurulum yapın yüksek olasılık ile elinizdeki PRO key ile etkinleştirme yapacaktır.
Windows 10 TH2 sürümünden itibaren yükseltmeye gerek kalmadan Windows 7 key ile dahi temiz kurulum yapabiliyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı