Windows 8 Sıfırlama

Daha fazla  
Arkadaşlar Windows 8 kullanıcısıyım. Bilgisayarım ilk aldığımda gerçekten güzel çalışıyordu tüm oyunları kasmadan oynuyordum.
Fakat ne olduysa virüs girdi ve artık bilgisayar değişti.

Geç açılıyor yazıların bazıları italik.

En önemlisi GTA 4 kasmıyordu şimdi ayarları düşürdüm yine kasıyor önceden öyle değildi.

Point Blank video çekerken hiç kasmazdı hatta videolarıda var gayet güzel oynuyorum. Fakat denedim kasıyor.

Watch Dogs High da oynamayı beklerken mediumda oynuyorum. Battlefield 3 Hepsi ultra . O zaten öyleydi. Battlefield 4 ise Ultra dan High a düşürdüm. Ciddi bir performans düşüşü var gerçekten..

Ayrıca Nvidia falan sorun çıkarıyor. Bazı oyunlarda Nvidia kullanmıyor. Önceden öyle değildi. !

Bende sizden yardım istiyorum. Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını değiştir > Tamamen sıfırla seçeneğinden sıfırlıcam fakat ilk aldığım haline mi döner örn : Asus dosyaları programları vardı onlarda geri gelir mi yoksa Klasik windows 8 olucak Driver ları ben mi yüklücem ? Format gibi mi olucak ?

Ayrıca oyunlar şunlar :

vzDqGz.png

Bu oyunların Save dosyaları nasıl aynen kalıcak hepsinin save dosyaları varmı ? Yani bunları yüklücem sıfırladıktan sonra save dosyalarını atıcam aynen oynucam öyle olmasını istiyorum. Bunu yapabilirmiyim gerçekten ? Yoksa bazılarını oynayamaz mıyım ?

Evet arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden saolun bu benim için önemli bir konu. Bütün yaz böle kasarak oynucaksam hiç oynamam daha iyi. Yok değil :D Neyse sizce bilgisayar daha kötümü olur yoksa daha iyi mi olur ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlar orijinal ise otomatik olarak save dosyaları Steam Bulut servisine kayıt ediliyor. Windows 8.1 kurup Windows 8.1.1 update yapmanı öneririm.
Watch_Dogs kasıyor yazmışsın o oyun iyi bir sistem istiyor. Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın?
Ayrıca BIOS güncellemesi yapmayı unutma. ;)

Oyunlar orijinal ise otomatik olarak save dosyaları Steam Bulut servisine kayıt ediliyor. Windows 8.1 kurup Windows 8.1.1 update yapmanı öneririm.
Watch_Dogs kasıyor yazmışsın o oyun iyi bir sistem istiyor. Bilgisayarının özelliklerini yazar mısın?
Ayrıca BIOS güncellemesi yapmayı unutma. ;)

Bios nasl güncelleniyor hiç yapmadım :D
Bilgisayar daha 1 senelik ama norton olmasına rağmen virüs girmiş normal. Watch dogs mediumda oynuyorum ama formatlarsam high da oynayabilirim çünkü high-ultra da oynadığm BF4 ü High a hatta mediuma bile düşürdüm. Tabi bu teori ama performans artışı olucak eminim.

• İşlemci : Intel Core i7-3537u @ 2.5 GHz (Turbo Boost ile 3.2 GHz), 4 Çekirdek , 4MB L2 Cache
  • RAM : Corsair 8 GB DDR3 1600 MHz
  • Ekran Kartı : Nvidia Geforce GT 740M (128 bit) 3 GB, Intel HD Grapichs 4000 1 GB
  • Bağlantı : 8 Mbps - TTNET NetLimitsiz Yalın Paketi
  • İşletim Sistemi : Windows 8 x64 Bit Türkçe (Original)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarın marka bilgisayar ise bu sıfırlama sonucunda bilgisayarın ilk aldığın haline geri döner. Yani firma işletim sistemli, programlı vs.

Sıfırlama yaparken sistem zaten sana sorar, dosyalarını tutmak istiyor musunuz diye. Orada hangi dosyaların duracağı, hangilerin gideceği yazar ki genelde programlar gider ama Belgeler kalır.

Bazı Save dosyaları silinebilir. Bu iş için Game Save Manager ile yedek alabilirsin.

Cihaz modelini söylersen BIOS güncelleme için yardımcı olabiliriz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı