Windows 8 System Service Exception Hatası

Izanagi

Kilopat
Merhaba. Orijinal Windows 8 yüklü laptopuma Microsoft Store üzerinden ücretsiz Windows 10 güncellemesi yapmak istiyorum. Güncelleme indirildikten sonra yükleme aşamasında sürekli olarak "System Service Exception" hatası alıyorum. Laptopumu internete bağlıyken kullanamıyorum Windows açılır açılmaz sürekli olarak reset atıp bu işlem tekrarlanıyor. İnternet bağlantısını kesip hizmetler bölümünden Windows Update servisini devre dışı bıraktım ve güncellemeleri kapattım. Bilgisayarım şu an için düzeldi ama bu geçici bir çözüm. Bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Laptop Modeli : Samsung ATIV Book 9 Lite (NP905S3G)

5e47fd91-6637-4f62-a194-7f22ecf77124.jpg

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle bilgisayarınızdaki BIOS, Chipset, ekran kartı veya diğer aygıtlardan windows 8.1 ile uyumlu olmayan driverlar var. Size tavsiyem (eğer bilgisayarınızı sıfırlamayı denediyseniz) elinizde cd veya usb varsa yeniden temiz bir windows kurulumu gerçekleştirin. Yoksa bu saydığım cihazların aygıtlarını kaldırıp her aygıtın kendi internet sitesindeki son sürüm driverlarını kendiniz indirin windows update'e gerek duymayın. Bu sefer de olmazsa sorununuz donanım kaynaklı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı