Windows 8 uygun sürücü türü bulunamadı

BartAltug

Hectopat
İyi akşamlar herkese... İki aydır Ubuntu 12.04 kullanıyordum. Şimdi windows 8 e yükseltmek istiyorum. Öncelikle USB aracılığı ile yüklemek istedim. Keyimi girdikten sonra bildiğiniz gibi iki seçenek ortaya çıkıyor. Ya ayarları koruyarak yada herşeyi silerek. Ayarları koruma istemesi saçmaydı basınca hata verdi zaten. Fakat herşeyi sıfırlayıp yüklemek istediğim de uygun sürücü türü bulunamadı diyor. Ne yapmam lazım ?

KS
BartAltug

BartAltug

Hectopat
Teşekkür ederim. Fakat bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim ? Açıklarsanız iyi olabilir.

Murat5038

Yottapat!
Katkıda Bulunan
Yer
Sakarya
Format atmayı öğrenin, yükseltme olmaz ubuntudan. Sürücü yükleye tıklarsan sürücü ister, İyice öğrenip başlayın yada bilgisayarcılar boşa durmuyor onlara yaptırın.

genova88

Hectopat
Yer
İzmir
CDden veya USBden çalışan bir sistemle diskleri farklı bir diske yedekleyip ana diski biçimlendirebilirsin.Ama Windows kurarken özele tıklarsan diskleri biçimlendirmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:

mavi

Hectopat
Arkadaşım, windows 8 diskini taktıktan soraki yapılacak aşamaları anlatayım.
Diski takıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra, dvd'den yükleme için bir tuşa basın uyarısını görünce bir tuşa bas.
Gelen aşamada, şimdi yükle seçeneğine tıkladıktan sonra iki seçenekli pencere gelecek.
İkinci seçenek olan, gelişmiş vs. yazan seçeneği tıkladığımızda, sürücülerin olduğu pencere gelecek.
Burdan yüklemek istediğimiz bölümü seçip devam edeceğiz, tabi ubuntu olan bölümü silip devam edersen çok iyi olur.

Yukarı