Windows 8 Yükseltme Yardımıcısı - Öğeyi gözden geçirmeniz gerekiyor ?

soulmy

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Fen ve Teknoloji Öğretmeni
Şuradaki konuya göz atıyordum. Konudaki programı indirip açtım ve karşıma aşağıdaki resimdeki gibi pencere çıktı. 5 öğeyi gözden geçirin diyor. Son 3 tanesini anladım ama ilk 2 tanesi neyi ifade ettiğini çözemedim bir türlü. Ne demek istiyor orada?

S36ny.jpg

3Uthu.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuzun sürücüleri :) Ayrıca eski bir Kies sürümü kullanıyorsunuz. Sorun değil. Kurun ve Windows 8'e geçince tekrar Kies'i indirin.

Telefonunuzun sürücüleri :) Ayrıca eski bir Kies sürümü kullanıyorsunuz. Sorun değil. Kurun ve Windows 8'e geçince tekrar Kies'i indirin.

Onları anladım zaten. Şimdi listeye bakın, ilk 2 sırada "DVD oynatmak için uygulama yükleme", "Güvenli önyükleme kişisel bilgisayarınızla uyumlu değil" yazıyor. Benim merak ettiğim bunların ne olduğu?

"DVD oynatmak için uygulama yükleme"

Windows 8, ülkemizde halen daha çoğu geriden gelen kişinin geçemediği, ama dünya genelinde artık miadını doldurmuş olan (!) DVD'den film izleme için destek vermiyor. Olur da sistemi kurduktan sonra "Bu neden DVD oynatmıyor?, DVD oynatmayan işletim sistemi mi olur?" gibi gereksiz ve yersiz bir serzenişte bulunmayın diye Microsoft sizi şimdiden uyarıyor: DVD oynatmak istiyorsan git programını kendin kur! ;)

"Güvenli önyükleme kişisel bilgisayarınızla uyumlu değil"

Güvenli ön yükleme, namı diğer Secure Boot, yeni nesil BIOS'larda bulunan bir özellik. Sistemin açılışına müdahale edilmesini engelliyor. Bazılarına göre bilgisyara Linux kurulmasını engellediği için açık kaynak düşmanı bir özellik. Çok bilgim yok bu konuda ama olmaması daha iyi bence :)

"DVD oynatmak için uygulama yükleme"

Windows 8, ülkemizde halen daha çoğu geriden gelen kişinin geçemediği, ama dünya genelinde artık miadını doldurmuş olan (!) DVD'den film izleme için destek vermiyor. Olur da sistemi kurduktan sonra "Bu neden DVD oynatmıyor?, DVD oynatmayan işletim sistemi mi olur?" gibi gereksiz ve yersiz bir serzenişte bulunmayın diye Microsoft sizi şimdiden uyarıyor: DVD oynatmak istiyorsan git programını kendin kur! ;)

"Güvenli önyükleme kişisel bilgisayarınızla uyumlu değil"

Güvenli ön yükleme, namı diğer Secure Boot, yeni nesil BIOS'larda bulunan bir özellik. Sistemin açılışına müdahale edilmesini engelliyor. Bazılarına göre bilgisyara Linux kurulmasını engellediği için açık kaynak düşmanı bir özellik. Çok bilgim yok bu konuda ama olmaması daha iyi bence :)

Teşekkürler açıklama için.

Dipnot: 1 aydır köydeydim, bu yüzden yeni okudum mesajınızı. Yarın tekrar gideceğim köye. :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı